Rok 2019 bol rokom, ktorým sme sa výraznejšie pričinili o inkluzívnosť a dúfajme, že v roku 2020 bude tento trend pokračovať. Stále viac a viac marketingových kampaní zahŕňa aj modely, ktoré sú doslova šité na mieru ľudí so zdravotným postihnutím, pričom ich takto aj prezentujú. Znamená to, že vo výkladoch obchodu nájdete aj prvky ako vozík pre zdravotne postihnutých. Tých však veľa nie je.

Foto od Boredpanda

Pokiaľ ide o pozitivitu tela, máme pred sebou ešte dlhú cestu, ale jednotlivé značky určite dosiahli značný pokrok zameraním svojich produktov na širšie portfólio zákazníkov. Svadobný obchod v Portishead v Spojenom kráľovstve nedávno zaujal práve figurínou sediacou na invalidnom vozíku v ich výklade. Obchod s názvom The White Collection však pravdepodobne nečakal, že mu bude za tento čin venovaná taká pozornosť. Po virálnom tweete Beth Wilsonovej sa však stal hitom internetu a na vzniknutú situáciu už reagoval aj daný obchod.

Zástupca firmy k tweetu napísali toto: „Bolo to neuveriteľných pár dní. Pri aranžovaní tohto výkladu nám ani nenapadlo zdieľať fotografiu na našich sociálnych sieťach, ale zdá sa, že to všetko za nás urobili ľudia. Chceli by sme sa všetkým poďakovať za milé komentáre, boli sme obklopení toľkou láskou a pozitivitou. Nemysleli sme si, že by sa nášmu výkladu mohlo venovať toľko pozornosti. Avšak to, čo skutočne výklad spôsobil je, že otvoril celosvetovú diskusiu o inkluzívnosti v tomto odvetví, čo je skutočne skvelá vec!“

„Nový svadobný obchod v meste má figurínu sediacu na invalidnom vozíku a je to vôbec prvýkrát, čo som videla zdravotné postihnutie zobrazené vo výklade,“ napísala Beth k svojmu virálnemu tweetu. Tí, ktorí sú pripútaní k invalidnému vozíku sa pripojili a vyjadrili smútok, že tento druh inkluzívnosti neexistoval už predtým. „Je to vzrušujúce, pretože som nikdy nevidela zdravotné postihnutie zastúpené buď v bežných obchodoch alebo v obchodoch pôsobiacich vo svadobnom priemysle,“ napísala jedna žena.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.