Plemeno škótskeho náhorného dobytka s mohutnou postavou a veľkými rohami nie je práve zviera, na ktoré keď pozriete, tak by ste povedali, že je to jemné či dokonca priateľské zviera. Váži takmer 1 tonu a je to skutočne majestátny tvor. Farmár Marc Stewart z Thistle Do Farm v Bedforde vám však dokáže, že predsudky nie sú na mieste.

Marc dokazuje prostredníctvom videa, že aj takéto tvory sú veľmi inteligentné a dá sa s nimi vychádzať. Farmár sa o toto veľké zviera vzorne stará a dokonca ho češe. Tvrdí, že je to jedno z najinteligentnejších plemien kráv na svete. Majestátny tvor nesie meno Hamish a s farmárom si vytvorili veľmi pekný priateľský vzťah, čo uvidíte nielen na fotografiách, ale aj vo videu. Plemeno je vytrvalé a chované tak, aby odolalo nepriaznivým podmienkam.

Pozrite si virálne video:

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.