Povedzme si pravdu, v dnešnej dobe existuje už len málo takých ľudí, ktorí sú ochotní pomáhať nezištne. Šťastím však je, že aj napriek tejto dobe sa ešte vždy niekoľkí dobrí jedinci nájdu. A aby sme čítali aj dobré správy, tak dnes vám ponúkame jeden krásny príbeh skvelého človeka.

Nie je žiadnym tajomstvom, že chudoba v poslednom desaťročí vytlačila na ulicu ohromujúci počet ľudí. Rozsah tohto problému sa odráža aj v číslach – viac ako pol milióna ľudí v USA sú oficiálne považovaní za bezdomovcov. Tento problém však trápi celý svet. A platí to aj o zvieratách. V uliciach Ameriky sa potuluje množstvo psíkov, ktoré nemajú vlastný domov. Na pomoc im však prichádza skvelý chlapík Stewart Kwane, ktorého označujú za pouličného veterinára. Chodí totiž po uliciach a pomáha tým zvieratkám, ktorý svoj domov nemajú. Túto aktivitu vykonáva už od roku 2011 úplne nezištne a často na nemalé vlastné náklady.

Pomáhať sa rozhodol už po veľkej recesii, ktorá zasiahla USA v roku 2007. Povedal si, že je čas pomôcť tým, ktorí to skutočne potrebujú. „Je na tom niečo, čo som si hneď zamiloval,“ povedal 49-ročný muž, ktorý platí náklady na jedlo a niekedy aj lieky pre týchto psíkov. Stewart teraz prevádzkuje stránku GoFundMe, ktorej cieľom je získavať dary na pokrytie všetkých drahých operácií, ktoré niektorí jeho štvornohí pacienti potrebujú. „Náklady na menšie liečby ako sú ušné infekcie, blchy alebo vakcíny, sa pohybujú okolo 100 dolárov, zatiaľ čo závažnejšie prípady, ako je odstránenie nádoru alebo zubné extrakcie, si na liečbu vyžadujú sumu až okolo 1 500 dolárov.“

A aj keď rieši množstvo problémov, najmä nedostatok finančných prostriedkov, tak vždy je nápomocný a tejto práce sa nehodlá vzdať. „Zažil som tie najoriginálnejšie príbehy o láske, súcite, boji a nádeji,“ uviedol muž o svojej práci. Stewart je plný nádeje. „Dať hoc aj malý kúsok seba či malú pomoc má veľký význam,“ povedal veterinár. Svoju prácu zdieľa aj prostredníctvom vlastného televízneho dokumentu s názvom „The street vet“. Množstvo zvierat, ktorým pomáha, robí spoločnosť ľuďom bez domova, ktorí sa napokon stali ich novými majiteľmi a aspoň nie sú sami.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.