Tesco je najväčším potravinovým reťazcom v Spojenom kráľovstve a za rok 2020 sa mu podarilo urobiť významný krok vpred, čo sa týka ekológie. Spolu so svojimi dodávateľmi totiž spoločnosť natrvalo odstránila zo svojich obchodov miliardu plastov.

Foto od youtube

Vďaka tomuto kroku môžu Briti nakupovať oveľa šetrnejšie k prírode, pretože v týchto supermarketoch nájdu ľudia oveľa menej plastov, a to najmä menej plastových obalov potravín. Nakupujúci už nekupujú jogurty či napríklad šľahačky a iné podobne balené produkty so sekundárnymi viečkami. Zeleninu, ovocie ani pečivo už nebalia do plastových sáčkov a takto by sme mohli pokračovať ďalej.

Táto stratégia priniesla celozávodný program zmien, ktorým sa hodnotí každý jeden obal a odstraňujú všetok nepotrebný a nerecyklovateľný materiál. Riaditeľka kvality pre spoločnosť Tesco, Sarah Bradbury uviedla: „Naši dodávatelia museli zápasiť s množstvom problémov, preto odstránenie takého množstva plastov je skvelý pokrok. Naša práca sa však nekončí a pokračujeme ďalej“.

Predstavitelia Tesca sa minulý rok stretli s 1 500 dodávateľmi, aby im dali vedieť, že obaly budú kľúčovým kritériom k tomu, či sa dané výrobky v reťazci predávať budú alebo nie. Vďaka tomuto snaženiu sa podarilo spoločnosti znížiť ročne až 3 500 ton odpadu, ktorý tvorili výlučne plasty.

A aby toho nebolo málo, tak už v roku 2018 požiadalo Tesco svojich dodávateľov o to, aby dovážali výrobky v ľahko recyklovateľných obaloch, čím už vtedy odstránili zo svojej ponuky približne 11 000 ton tých najťažšie recyklovateľných materiálov.

V prípade záujmu si pozrite aj nasledujúce video:

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.