Ak si myslíte, že Vianoce sú najlepším obdobím roka, pretože všetko je veselé, tak je to pravda. Avšak nie každý to vníma rovnako. Niektorí musia stráviť tieto krásne sviatky v nemocnici. Nie je to ľahké, keď matky strávia Vianoce bez svojich maličkých ratolestí alebo sú s nimi v nemocnici. V texaskej nemocnici sa rozhodli spríjemniť im tento pobyt.

Detská nemocnica v texaskom San Antoniu vkladá každý rok do pančúch decembrové deti, a to už viac ako päť desaťročí. Takto ich posielajú domov. Táto tradícia je skutočne nesmierne roztomilá. Pančuchy vyrába dobrovoľnícka skupina s názvom Bluebirds of Methodist Hospital. Musíme dodať, že to nie je jediný dobrý skutok, ktorí títo dobrovoľníci vykonávajú. Robia veľa dobra a pomáhajú personálu aj pacientom po celý rok.

Túto skvelú tradíciu prevzali aj niektoré ďalšie nemocnice. Daná činnosť prináša radosť a ľuďom, ktorým sa to najviac páči sú, samozrejme, rodičia malých ratolestí. Janie De Lare, ktorej dcéra sa narodila 24. decembra, sa vyjadrila, že sa domov pred 18 rokmi taktiež vrátila v takomto „oblečení“. Je to skrátka krásna tradícia a je dobré, že ju preberajú aj ďalšie nemocnice.

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.