Texaská stredná škola otvorila študentský obchod s potravinami, ktorý má pomôcť tým, ktorí sa v dôsledku pretrvávajúcej krízy len ťažko dokážu uživiť. Napriek tomu, že COVID-19 spôsobuje smútok a ťažkosti miliónom ľudí na celom svete, existuje množstvo príbehov o láskavosti komunity a ochote starať sa jeden o druhého. Takým príbehom je aj tento.

Stredná škola Linda Tutt v Texase otvorila svoje brány po prestavbe časti učebných priestorov na provizórny supermarket. To, čo v ňom ľudia nájdu je úplne zadarmo. Namiesto platenia hotovosti za tovar sa študenti rozhodli zaviesť bodový systém. Teda tí, ktorí si chcú odniesť potraviny, musia najskôr získať body na základe vykonávania dobrých skutkov, ako je napríklad upratovanie častí školy. Za splnenie týchto úloh im udeľujú body, ktoré môžu potom vymeniť za jedlo.

Riaditeľ Anthony Love povedal: „Verím, že to bude aj o posilnení postavenia našich študentov, pretože veľa z nich pochádza zo sociálne slabších rodín, ktoré potrebujú trochu našej podpory“. Na tejto iniciatíve spolupracovali Texas Health Resources, Albertson’s Grocery a First Refuge Ministries. Potraviny sú k dispozícii od pondelka do stredy, kedy si ich môžu aj ľudia vyzdvihnúť.

Paul Juarez, výkonný riaditeľ First Refuge Ministries, zdôrazňuje, že celý systém navrhli samotní žiaci s cieľom zabezpečiť pre svoje rodiny ďalšie dodávky potravín.Tieto body skutočne navrhli študenti, a preto sme sa vybrali týmto smerom a rozhodli sme sa, že napríklad plechovka so zelenými fazuľkami je jeden bod. Takže ak toto dokážeme urobiť vo vnútri škôl, vie to veľmi pomôcť malým mestám,“ povedal Paul.

 

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.