smoking ban fotografia
Pexels Pixabay

Od 1. Februára 2018 do plnej platnosti vstúpi zákaz fajčenia na všetkých Thajských plážach. Keď naberie zákon plnú platnosť, tak vás aj rýchla cigaretka môže stáť rok väzenia alebo pokutu THB 100 000 (2600€).

V Stredu 1. Novembra spustilo Thajsko skúšobných 90 dní zákazu, ktoré majú slúžiť na informovanie ľudí. Momentálne je súčasťou tejto skúšobnej doby 24 pláží, kde sú spustené masívne informačné kampane o tom, čo ľudí čaká pri porušení zákazu.

Zoznam 24 pláží zahŕňa aj niektoré z najnavšetvovanejších pláži krajiny ako Patong, Phuket; Hua Hin, Prachuap Khiri Khan; Bo Phut, Koh Samui; Chalok Baan Kao, Koh Phangan; Khao Lak, Pangha; and Kor Kwang, Krabi.

Tento zákaz sa začal riešiť po tom ako sa na 2,5 km dlhej pieskovej pláži Patong našlo viac ako 60 000 ohorkov z cigariet. Na tejto pláži už sú vybudované fajčiarske zóny.

Na pláži bude celkovo 18 zón pre fajčiarov a všade budú umiestnené tabule, ktoré budú informovať o novom zákone. Tabule budú samozrejme viacjazyčné, aby im rozumeli aj zahraniční turisti.

Síce zákon primárne hovorí o fajčení ale týka sa celkovo poškodzovania pláži odhadovaním odpadkov. To znamená, že aj odhodenie plastovej fľaše alebo obalu z jedla vám môže spôsobiť poriadne nepríjemnosti.

 

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.