Pre zvyšok sveta sa Austrália veľakrát javí ako zvláštne miesto. Je to možno aj tým, že je od ostatných kontinentov výraznejšie vzdialená. Každopádne vás teraz zrejme prekvapíme súborom zvláštnych zákonov, na základe ktorých sa môžete dostať až do väzenia alebo dostať finančnú pokutu.

Niektoré zákony z času na čas prekvapia aj samotných Austrálčanov ako napríklad chlapíka, ktorý dostal peňažnú pokutu za to, že zobral chladničku do prímestského vlaku. Muž zrejme porušil nejasný zákon v Brisbane, ktorý zakazoval zobrať do vlaku nadrozmerný náklad, čo v konečnom dôsledku chladnička ani nie je. Podobných bizarných zákonov je však naprieč austrálskym kontinentom oveľa viac.

Napríklad v západnej Austrálii je nezákonné za určitých okolnosti mať viac ako 50 kilogramov zemiakov, zatiaľ čo v Novom Južnom Walese môžu vodiči, ktorí ošpliechajú ľudí čakajúcich na zastávke dostať pokutu až 1 800 eur. Vo Viktórii je zas nezákonne spievať baladu alebo obscénnu pieseň na verejnom priestranstve. Medzi ďalšie bizarné zákony môžeme uviesť aj ten, ktorý platí v Južnej Austrálii a týka sa opäť chladničiek. Je nezákonné predávať ich s objemom 42,5 litrov a viac, ak sa nedajú ľahko otvoriť aj zvnútra alebo ak boli dovezené pred rokom 1962.

Právnička tvrdí, že väčšina zákonov je veľmi stará a zákonodarcovia sa z rôznych dôvodov nedostali k tomu, aby ich jednoducho zrušili. Mnohé sú teda „neaktuálne“ už dlhé roky, no niektoré sú pomerne nové a trestné stíhanie je vždy možné. V Austrálii zrejme nepovažujú za dôležité zrušiť nezmyselné zákony a tak môžu ďalej udivovať svet. A ak má policajt zlý deň, tak sa môžete dostať do nepríjemnosti kvôli bizarnému zákonu, ktorý nikto nezrušil.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.