Máme tu tretí diel z tejto série faktov z minulosti. V dnešnej časti sa dozviete napr. aj to, že vynálezca lietadla sa pozeral na to, ako pomocou tohto dopravného prostriedku zničili Hirošimu a Nagasaki alebo sa dozviete, čo majú spoločné Charlie Chaplin a Adolf Hitler. Toto a ešte o čosi viac sa dočítate nižšie. Minulú časť si môžete prečítať na tomto odkaze.

Extázu vynašli v tom istom roku, kedy sa potopil Titanic. „Nepotopiteľný“ Titanic sa potopil v roku 1912 vo vodách Atlantického oceánu. V tom istom roku sa farmaceutický gigant Merck zaujímal o vývoj látok, ktoré by zastavili abnormálne krvácanie a jeden z jeho chemikov Anton Köllisch syntetizoval MDMA. Avšak psychoaktívne účinky tejto drogy sa začali brať vážne až v roku 1975.

Photo by boredpanda

Bratia Wrightovci vynašli prvé lietadlo. Brat Wilbur však zomrel ešte v roku 1912, takže už nestihol vidieť, ako ich veľký úspech vlastne tiež dopomohol k jednej z najväčších tragédii, aké ľudstvo zažilo. No druhý z bratov – Orville to stihol. V roku 1945 totiž americké lietadlá Airforce zhodili atómové bomby na japonské mestá Hirošimu a Nagasaki. Pri tomto čine zabili minimálne 129 000 ľudí, a to najmä civilistov.
Orville zomrel v roku 1948 a nad touto tragédiou vyjadril veľký smútok.

Photo by boredpanda

Charlie Chaplin a Adolf Hitler sa narodili v rovnakom roku – 1889. Zaujímavé je, že Chaplin zobrazil Hitlera vo filme s názvom „Veľký diktátor“ – rok 1940. „Veľký diktátor“ je americký politický, satiristický a dramatický film. Napísal ho, režíroval, produkoval a hral v ňom práve britský komik Charlie Chaplin. Odsudzoval v ňom Adolfa Hitlera, Benita Mussoliniho, fašizmus i nacistov.

Photo by boredpanda

Koloseum v Ríme bolo dostavané v roku 80 n. l., v rovnakom čase, kedy boli do Biblie zapísané Evanjelium podľa Lukáša a skutky apoštolov. Evanjelium podľa Lukáša je najdlhšie spomedzi 4 evanjelií a tiež najdlhšia kniha v Novom zákone. Najpravdepodobnejší dátum jeho zostavenia sa datuje okolo roku 80-110 nášho letopočtu.

Photo by boredpanda

Ďalšia zaujímavá spojitosť. Charlie Chaplin zomrel vo veku 88 rokov v roku 1977, vo Švajčiarsku po tom, ako utrpel v spánku mŕtvicu. A známu spoločnosť Apple Computers založili v tom istom roku.

Photo by boredpanda

Kniha Harry Potter a dary smrti vyšla v lete v roku 2007. V to isté leto spoločnosť Apple predstavila svoj prvý Iphone.

Photo by boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.