Toto je 4. a zároveň posledná časť z krátkej série faktov z minulosti. A v nej nájdete najmä zaujímavé súvislosti medzi jednotlivými známymi osobnosťami. Dozviete sa napr., že v čase, kedy ešte Španielsku vládol diktátor, Bill Gates zakladal Microsoft alebo to, že Abraham Lincoln mohol pri troche šťastia žiť dlhšie. Minulú časť nájdete na tomto odkaze.

Počas bitky pri Little Bighorn v roku 1876, bol vo výstavbe jeden z najstarších visutých mostov,a to známy Brooklynský most. Spája Manhattan s Brooklynom. Je to stále veľkolepá stavba, ktorá prešla rozsiahlou rekonštrukciou v rokoch 2011-2015 a každý deň cez tento most prejde približne 150 000 vozidiel, cyklistov a chodcov.

Photo by boredpanda

Veľmi kontroverzná postava v Španielsku – Franco, bol kedysi považovaný za vodcu, ktorý rozdeľuje ľudí na dve skupiny. Jeho priaznivci totiž oceňovali jeho silné protikomunistické a nacionalistické názory, vedenie hospodárskej politiky i jeho podporu smerom k španielskej monarchii. Kritici ho zas nemali radi a označovali ho za diktátora, ktorý násilne potlačoval opozíciu a netoleroval nesúhlas, zakázal nešpanielsku kultúru a dokonca posielal ľudí do koncentračných táborov. Franco vládol Španielsku a v jeho časoch bol v tejto krajine zavedený fašistický režim. Všetko sa to zmenilo až po jeho smrti v roku 1975. A zaujímavé je, že v tom istom roku založil Paul Allen a Bill Gates spoločnosť Microsoft.

Photo by boredpanda

16. prezident USA – Abraham Lincoln, bol zavraždený 15. apríla 1865, len niekoľko mesiacov pred založením tajnej služby. Práve legislatívu, ktorá sa týkala zavedenia tajnej služby, mal Lincoln v tú noc kedy zomrel, na svojom stole. Je možné, že ak by fungovala ešte pred jeho smrťou, k zabitiu nemuselo dôjsť.

Photo by boredpanda

Svadba princa Williama a Kate Middletonovej sa uskutočnila 29. apríla 2011 v Londýne. O niekoľko dní neskôr americkí vojaci (Navy SEAL) zaútočili na skupinu Usámu bin Ládina v pakistanskom meste Abbottabad a podarilo sa im zavraždiť ho. Ukončili takmer desaťročné hľadanie tohto nebezpečného zakladateľa Al-Káidy.

Photo by boredpanda

Španielsky surrealistický maliar Salvador Dalí bol známy pre svoje prekvapivé až bizarné obrazy. Je tiež známy tým, že pôsobil v divadle, móde a vo „svete“ fotografií. Jeho maliarske zručnosti sú často pripisované vplyvu renesančných majstrov. Dali zomrel v roku 1989. A v tom istom roku sa narodili známe osobnosti, ako napr. herec Daniel Radcliffe či herečka Hayden Panettiere.

Photo by boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.