Mnohí sa oháňajú s výrokom, že vek je len číslo. Aj to v mnohých prípadoch platí, no niekedy len dovtedy, až kým nenarazíte na nejaký predmet či pamiatku zo starých čias. A vtedy si poviete, že predsa len tie roky ubiehajú veľmi rýchlo a veľa sa toho zmenilo.

Istý užívateľ na Twitteri spustil výzvu, ku ktorej sa mnohí rýchlo pridali. Ľudia začali zdieľať obrázky vecí, ktoré už dnešné deti nikdy poznať nebudú, resp. ich budú poznať len z fotografií či archívu. Od starých kaziet, cez laser až po Pokémonov a iné skvosty. A ak sa vám bude zdať, že niektorý z predmetov je vám povedomý, tak existuje veľká šanca, že patríte práve do generácie, ktorá sa vzťahuje na každého, kto sa narodil v rokoch 1981 až 1996.

Prostredníctvom nasledujúcich fotografií si tak môžete porovnať rozdiely existujúce medzi jednotlivými generáciami a možno vás tak trochu vrátime do minulosti. Minimálne tých, ktorí v tej dobe vyrastali, pretože pri týchto fotografiách prežijete mimoriadne silnú nostalgiu.

Toto bola kedysi veľmi rozšírená hra, kto si ju pamätá, ten vie:

Obal plný CD máte mnohí doma určite ešte aj dnes:

Rádio, aké dnes už v nových autách nenájdete:

Legendárne žuvačky:

Zbierali ste Pokemónov?

Kto pozná, ten vie:

Každý počítač mal túto hru:

Popozerajte sa doma či sa vám tam nepovaľujú kazety:

Kedysi to chcelo každé dieťa. Laser s nadstavcami zobrazujúcimi rôzne obrázky:

Kazety už dnešné deti ani nepoznajú:

Perá, ktoré písali „neviditeľne“ a text ste videli až po nasvietení:

Počítače s veľkými monitormi:

Tieto praskacie cibuľky boli kedysi oveľa rozšírenejšie:

Legendy na jednej fotografii:

Ďalšia zábavná vec určená pre zábavu, po ktorej každé dieťa túžilo:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.