Niekedy je túžba robiť to čo ťa baví väčšia, ako robiť  niečo, čomu si sa venoval počas štúdia. Život je nevyspytateľný a nie je pravidlom, že človek musí robiť len to, na čo má školu. Občas to osud zariadi inak a zo študentov psychológie, elektrotechniky či biochémia sa stanú svetoznáme tváre.

  1. Natalie Portman vyštudovala psychológiu.

Zdroj: Brightside

Natalie Portman je talentovaná, úspešná a oceňovaná herečka, ktorá hrala hlavnú úlohu v Star Wars, ale vyštudovala psychológiu na Harvardskej univerzite.

 

2. Emma Watson vyštudovala anglickú literatúru.

Zdroj: Brightside

Emma Watson získala titul z anglickej literatúry na Brown University a absolvovala niekoľko kurzov na Worcester College v Oxforde. Preto môžeme povedať, že aj v skutočnom živote je taká bystrá ako jej postava V Harry Potterovi, kde si zahrala Hermionu Grangerovú.

3. Ashton Kutcher ako biochemický inžinier

Zdroj: Brightside

Ashton Kutcher skutočne študoval na University of Iowa, aby sa stal biochemickým inžinierom. Hoci štúdium neukončil s titulom, jeho dôvod, prečo sa rozhodol študovať práve toto, bol v skutočne dojemný. Chcel nájsť liek na srdcovú chorobu pre svoje dvojča.

4. Dwayne Johnson chcel byť kriminalistom

Zdroj: Brightside

Predtým, ako sa stal jedným z najvyhľadávanejších profesionálnych hercom a zápasníkom súčasnosti, Dwayne Johnson začal svoje bakalárske štúdium na vysokej škole so špecializáciou na kriminológiu a fyziológiu. 

5. Rowan Atkinson ako elektrotechnik

Zdroj: Brightside

Mrs. Bean vôbec nie je hlúpy . Rowan Atkinson bol zarytý akademik a brilantný elektroinžinier, neskôr sa dal na kariéru herca a komedianta. Po získaní bakalárskeho titulu na Newcastle University neprestal. Pokračoval, kým nezískal magisterský titul na Queen’s College v Oxforde a hneď na to získal doktorát.

6. Cole Sprouse, študoval archeológiu

Zdroj: Brightside

Bývalá detská hviezda sa svojej ťažko nadobudnutej slávy s bratom-dvojčaťom úplne nevzdal. Napriek tomu vyštudovali Gallatin School of Individualized Study na New York University. Cole Sprouse dokonca krátko pracoval v  archeológii, podieľal sa na vykopávkach v Európe a Ázii.

7.  Meghan Markle vyštudovala divadelné aj medzinárodné štúdiá.

Zdroj: Brightside

Predtým, ako si Meghan Markle zahrala vo filme Suits a nakoniec sa stala vojvodkyňou zo Sussexu, vyštudovala divadlo a medzinárodné štúdiá na Northwestern University. Dokonca stážovala na veľvyslanectve v Argentíne a pred ukončením štúdia absolvovala zahraničný študijný program v Španielsku.

8. Adam Sandler vyštudoval herectvo

Zdroj: Brightside

Existuje dôvod, prečo je Adam Sandler jedným z najvšestrannejších a najobľúbenejších hercov, ktorí striedajú komédie, drámy a dokonca aj trilery. V roku 1988 ukončil bakalárske štúdium herectva na Tisch School of the Arts v New Yorku.

9. John Legend bol anglický hlavný špecialista

Zdroj: Brightside

Nie je len bezstarostný spevák. Vyštudoval magna cum laude s titulom z angličtiny, odbor afroamerická literatúra, na University of Pennsylvania. Pred nástupm mu bolo ponúknuté prijatie a štipendium na Harvard, Georgetown a Morehouse College.

10.    Sigourney Weaver ukončila štúdium angličtiny a výtvarného umenia.

Zdroj: Brightside

Byť herečkou, ktorá získala viacero ocenení, nie je jediné čo od nej môžete očakávať. Bola tiež plne ponorená do učenia. Po ukončení štúdia angličtiny na Stanfordskej univerzite pokračovala v študovaní MFA na Yale University.

11.  Jamie Foxx dostal štipendium za kompozíciu hudby a scénického umenia.

Zdroj: Brightside

Jeho stvárnenie bluesového speváka Raya Charlesa vo filme  Ray skutočne vyniklo, pravdepodobne kvôli hudobnému know-how, ktoré získal späť na vysokej škole. Jamie Foxx bol  študent na Medzinárodnej univerzite Spojených štátov amerických, kde študoval kompozíciu hudby a scénického umenia.

12.   Rebel Wilsonová je právnička.

Zdroj: Brightside

Okrem toho, že je  komička v Hollywoode, Rebel Wilson si myslela, že by bol skvelý nápad, keby mala záložný titul. Dosiahla bakalársky titul z University of New South Wales.

Či už to bol osud alebo obyčajná náhoda zostáva stále záhadou. Určite sme však radi, že to tak život zariadil a neukrátil nás o tieto talenty. Čo ťa najviac prekvapilo? Myslíš si, že by sa mali venovať tomu čo aj vyštudovali? Určite nám daj vedieť!

 

Zdroj

Daniela Banská
Zdravím, moje meno je Daniela. Študujem masmediálne štúdia v Bratislave. Keby si ma poznal vedel by si, že som cieľavedomá, zodpovedná a vždy pozitívne naladená.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.