Tetovanie môže byť viac než len ozdobným vzorom na tele. Niektoré kultúry ho dokonca považujú za sväté a niet divu, pretože to je vizuálne znázornenie toho, čo sa deje vo vašej hlave a určitým spôsobom vás môže definovať. Niektorí tatéri sú rovnakého názoru a podarilo sa im zrealizovať skutočné majstrovské diela na pokožke svojich klientov.

View this post on Instagram

Detail cut , #1

A post shared by NADi (@tattooer_nadi) on

View this post on Instagram

Kitty|Cat for Sophia, thank you!

A post shared by Valentin Hirsch (@valentinhirschtattoo) on

View this post on Instagram

The devil is in the details 🕸 this piece is magic

A post shared by Lil Castle (@castlebasas) on

View this post on Instagram

Vielen Dank Anika 🌿🌙

A post shared by Masi (@masihahn) on

View this post on Instagram

Previously working in a private art gallery in Prague, @artistmono (David Kejr) moved on to focus on his art-making and managing/touring with music bands for four years where he traveled and opened his horizons about life. . His real start in tattooing only happened in 2013, when he inked his friends (i.e. exploring styles and techniques) and simply enjoying tattooing like any other creative outlet. With time his passion for this medium grew and that led him to serious, elaborate projects. His current technique is marked by dots or lines, highly abstract and minimalist concepts that depict his artistic expression, life philosophy and the city where he chooses to live in: Berlin. . . Read full interview on @scene360 / https://Scene360.com . . . . . . . . . #artistmono #minimalism #minimalisttattoo #minimalist #abstracttattoo #dotworktattoo #dotwork #dotworktattoos #scene360 #tattoointerview #magazine #tattooartist #berlin #berlintattooers #circletattoos

A post shared by Scene360 (@scene360) on

View this post on Instagram

Make a decision. Thank you Julian!

A post shared by Valentin Hirsch (@valentinhirschtattoo) on

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.