V živočíšnej ríši sú tisíce exemplárov, niektoré viac známe, iné zas menej. Možno si myslíte, že dokážete identifikovať vlastnosti všetkých tých, ktorých poznáte, ale v skutočnosti o nich neviete všetko. Existuje totiž skutočne veľmi veľa stvorení, ktoré kvôli chorobám alebo genetickým poruchám nemajú kožušinu a v takom stave sú takmer nerozoznateľné.

Wombat

Je to austrálske zviera podobné medveďovi a koale. V dospelosti sú rovnako chlpaté ako medveď, ale keď sú malé, sotva u nich nájdete srsť, vďaka čomu vyzerajú ako roztomilé malé myši.

Mačka Sphynx

Toto plemeno mačky je úplne zarážajúce, pretože sa veľmi líši od bežných mačiek, na ktoré ste zvyknutí určite viac. Na prvý pohľad vyzerajú, že nemajú absolútne žiadnu srsť, ale v skutočnosti majú veľmi tenkú srsť, ktorú takmer nevidieť.

Morča

Sú to malé hlodavce, ktoré majú zvyčajne hladkú a neprehliadnuteľnú srsť. Existuje však aj plemeno, ktoré bolo vyšľachtené v roku 1978. Toto plemeno má srsť iba na svojich končatinách a papuli, čo je ideálne pre tých, ktorí milujú hlodavce, ale sú alergickí na srsť.

Medveď

Táto konkrétna medvedica sa volá Dolores a žije v lipskej zoo v Nemecku. Odborníci sa domnievajú, že ona a ostatné medvedice, ktoré s ňou žijú, Bianca a Lolita, stratili takmer všetku srsť kvôli zlej strave a podnebiu. Bez srsti vyzerajú skutočne zvláštne.

Klokan

Klokanie mláďatká sú skutočne veľmi roztomilé stvorenia a to aj preto, že pri narodení nemajú srsť. Následne strávia 9 mesiacov v matkinom „vrecku“, až kým dostatočne nedozrejú.

Kôň

Verte tomu alebo nie, bezsrsté kone naozaj existujú. Ako príklad si môžete pozrieť túto fotografiu, na ktorej sa nachádza kôň menom Akhal-Teke z Turkménska. To, že nemá srsť, je spôsobené syndrómom zvaným Naked Foal Syndrome (NFS). Ide o genetickú odlišnosť, ktorá mu spôsobuje takýto nezvyčajný vzhľad. Na jeho kráse mu to však nič neubralo.

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.