Toto nie je dobrá správa. Tiger v Zoo Bronx bol pozitívne testovaný na koronavírus. Spoločnosť Wildlife Conservation Society potvrdila pozitívny test, ktorý uskutočnili na 4-ročnej samici malajského tigra potom, čo sa u nej prejavil suchý kašeľ. To však nie je všetko. Sestra Azul, dva ďalšie tigre a tri africké levy majú rovnaké príznaky, no očakáva sa, že sa zotavia. Testy im zatiaľ nevykonali, avšak s veľkou pravdepodobnosťou pôjde o Covid-19.

tiger  fotografia
Foto od Gellinger Ilustračné

Vo vyhlásení spoločnosť Wildlife Conservation Society uviedla: „Testovali sme najprv mačku kvôli opatrnosti a zaistíme, aby akékoľvek znalosti, ktoré o COVID-19 máme, prispeli ku komplexnejšiemu porozumeniu tohto nového koronavírusu. Aj keď došlo k určitému zníženiu chuti do jedla, mačkám v Zoo Bronx sa inak vo veterinárnej starostlivosti darí dobre a majú so svojimi chovateľmi dobré vzťahy, sú pohotové a interaktívne.“ Nie je však známe, ako sa bude táto choroba vyvíjať u veľkých šeliem rôznych druhov. Môžu na vírus reagovať odlišne, ale budú ich aj naďalej pozorne sledovať a očakávajú úplné uzdravenie.

Organizácia Wildlife Conservation Society tvrdí, že infikované zviera, potencionálne aj ďalšie infikované zvieratá, prišli do kontaktu s pracovníkom, ktorý bol pozitívny na Covid-19. „Všetci zamestnanci, ktorí sa o nich starajú a tiež o ostatné zvieratá v našich štyroch zoologických záhradách teraz uplatňujú vhodné preventívne opatrenia, aby sa predišlo šíreniu nákazy. Sme vďační za spoluprácu a podporu Newyorského štátneho diagnostického laboratória, kde sa uskutočnilo počiatočné testovanie vzoriek tigra aj všetkým ostatným organizáciám, ktoré nám pomáhali,“ uviedla vo vyhlásení organizácia.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.