V Taliansku nariadili TikToku zablokovať prístup všetkým, ktorí hodnoverne nepreukážu svoj vek. Stalo sa tak potom, čo iba 10 ročné dievča zomrelo údajne pri plnení výzvy. Mŕtve mladé dievča našla v kúpeľni s telefónom v ruke jej iba 5-ročná sestra. Všetko sa to udialo v Palerme. Prokurátori už začali vyšetrovanie pre podozrenie z podnecovania k samovražde.

Polícia potvrdila, že dievča sa udusilo. Oficiálne podmienky TikToku sú také, že nikto mladší ako 13 rokov sa do aplikácie nesmie registrovať. Taliansky úrad na ochranu údajov preto nariadil, aby táto sociálna sieť nedovolila nikomu, kto nevie reálne preukázať svoj vek, registrovať sa. K tomuto kroku sa odhodlali hneď po nešťastnej smrti mladej Talianky.

TikTok však uviedol, že neregistruje žiadny obsah, ktorý by povzbudzoval dievča k takzvanej „blackout challenge“. Avšak, aktívne pomáha orgánom s vyšetrením prípadu. „Bezpečnosť komunity TikTok je našou absolútnou prioritou. Z tohto dôvodu nepovoľujeme žiaden obsah, ktorý by podporoval, propagoval alebo oslavoval správanie, ktoré by mohlo byť nebezpečné,“ uviedol hovorca spoločnosti. Ďalšie vyšetrovanie samozrejme pokračuje.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.