Fórum renesančných lídrov mládeže je spoločensko-občianska organizácia, ktorú založili na filipínskej univerzite Silliman a zameriava sa na prekonania politických, ekonomických, kultúrnych i sociálnych rozdielov a vytvorenie pozitívnej zmeny v komunite. Nedávno vytvorili ľudia z tejto organizácie kampaň proti „toxickej mužnosti“ pod hashtagmi #FightforStigma a #UNMUTE.

Tvrdia totiž, že muži aj ženy trpia takzvanou toxickou mužnosťou a deje sa to každý deň v reálnom aj online svete. A aby zdieľali svoje myšlienky a postoje k tomu, tak sa rozhodli vydať zopár plagátov, na ktorých vidieť mužov ako plačú či majú na sebe ružové oblečenie. Organizácia sa tak pokúša bojovať s tým, ako spoločnosť tlačí na mužov a deformuje ich vzťah nielen samých k sebe, ale aj k svetu okolo.

A ako vyzerajú samotné plagáty si pozrite nižšie.

Toxická mužnosť je všade. A takto to vyzerá.

Muži (ne)plačú a je to v poriadku.

Muži nenosia (ale môžu) ružovú.

Chlapci sa naučia rešpektovať a byť zodpovední za svoje činy.

Chlapci sa môžu báť a je to normálne.

Muži by mali požiadať o pomoc.

Muži môžu byť feministi.
– Kvalitní muži sa neobávajú rovnosti.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.