Tínedžer, ktorý predal svoju obličku, aby si mohol kúpiť iPhone, pravdepodobne bude mať zdravotné problémy už počas celého života, ktoré mu spôsobila práve chýbajúca oblička. Wang Shangkun mal 17 rokov, keď sa rozhodol predať životne dôležitý orgán na čiernom trhu výmenou za zhruba 3 000 dolárov.

Foto od Pixabay

Tínedžer, ktorého rodina žila v jednej z najchudobnejších čínskych provincií, si chcel kúpiť iPad a iPhone, ale nemal dostatok peňazí na to, aby si ich mohol dovoliť. Keď bol jedného dňa na internete, dostal správu od obchodníka s orgánmi, že za predaj tohto orgánu môže dostať 20 000 juanov, čo je v prepočte 3 000 dolárov. Chlapec podstúpil nelegálnu operáciu v provincii Hunan, kde mu odstránili pravú obličku. Chirurgický zákrok údajne vykonali dvaja lekári, ktorí sú zamestnaní v miestnych nemocniciach.

Chlapec si následne po predaji obličky kúpil iPad 2 a iPhone 4. Keď sa vrátil domov, jeho matka začala byť podozrievavá a prinútila ho priznať sa k tomu, čo urobil. Keď môj syn prišiel domov, mal prenosný počítač a telefón od Apple. Spýtala som sa ho, odkiaľ na to vzal peniaze. Nakoniec sa priznal. Keď mi to povedal, cítila som sa strašne,“ povedala vtedy matka tohto chlapca. 

Foto od Pixabay

Po odhalení podrobností o obchode bolo zatknutých deväť osôb zapojených do operácie, z ktorých päť bolo obvinených z obchodovania s orgánmi. Medzi obvinenými boli chirurg, sprostredkovateľ, osoba, ktorá si prenajala operačnú sálu a osoby, ktoré boli poverené lákaním darcov. U Wanga, ktorý má v súčasnosti takmer tridsať rokov, sa neskôr vyskytla infekcia v zostávajúcej obličke. Predpokladá sa, že k tomu došlo kvôli nehygienickej operácii a nedostatkom pooperačnej starostlivosti, ktorá mu bola poskytnutá.

Jeho stav bol taký ťažký, že sa napokon dostal do nemocnice a je teraz odkázaný na pomoc zdravotníkov. Mladý muž teraz musí každý deň podstupovať dialýzu, aby mu vyčistili krv od toxínov, ktoré jeho zvyšná oblička už nedokáže zvládnuť. Po zatknutí osôb zapojených do tohto činu bola mužovej rodine údajne poskytnuté odškodné v hodnote 300 000 dolárov.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.