Tínedžerský vek je zväčša plný rebélie, no aj títo mladí ľudia si už uvedomujú miesto na tomto svete. Lindsay Sobel videla, že život tých „privilegovanejších“ osôb veľakrát nie je taký, aký by mal byť a táto mladá žena sa rozhodla zmeniť to. Keď si uvedomila prekážky, ktorým musia bezdomovci v uliciach čeliť, začala konať.

Foto od Facebook

Jedným z veľkých problémov je obuv, ktorú bezdomovci buď nemajú alebo majú ju len veľmi biednu. „Videla som, že väčšina z nich žije v mimoriadne ťažkých podmienkach. Nikto by takto nemal žiť. Veľa z nich pritom na sebe nemalo ani len topánky,“ povedalo dievča. Nuž a preto spustila charitatívny program zvaný Shoes for Soles.

Dnes už zbiera a distribuuje topánky pre ľudí bez domova, ktorí žijú v uliciach južnej Kalifornie. Počas fungovania tohto programu sa jej podarilo vyzbierať už neuveriteľných 30 000 párov topánok. Koronavírus ju trochu zastavil v rozlete, no následne poprosila o dary na internete prostredníctvom aplikácie Next Door. A opäť sa to všetko rozbehlo. 

Foto od Facebook

Lindsay prijíma iba topánky v dobrom stave. „Nový pár topánok pomáha ľuďom spríjemniť im deň a rozjasniť pohľad na život. Obuv je pre väčšinu ľudí samozrejmou vecou, no následky toho, že ju nemáte môžu mať vplyv na všetko, od zdravia cez mobilitu až po možnosť nájsť si prácu,“ dodala šikovná mladá žena.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.