Šaty z lepiacej pásky? Prečo nie. V skutočnosti existuje dokonca štipendijná súťaž s názvom Stuck At Prom, ktorú organizuje americká spoločnosť Duck Brand. Táto spoločnosť vyrába a predáva lepiace pásky. S lepiacou páskou môžete robiť veľa vecí, ale málokomu by napadlo vyrobiť z nej plesové šaty.

Cieľom súťažiacich je vyrobiť šaty alebo smoking pomocou lepiacej pásky značky Duck Brand a následne si ich obliecť na promócie. Výherná cena je štipendium v hodnote 10 000 dolárov. Tento rok sa prihlásilo viac ako 110 súťažiacich, ale je tu jedna, ktorá vynikla najviac, vďaka čomu pritiahla všetku pozornosť sociálnych sieti. Ide o Peyton Manker, 18-ročnú študentku z Illinois, ktorá sa rozhodla skúsiť šťastie a zúčastniť sa súťaže. Napokon vyrobila šaty s motívom COVID-19, keďže je to aktuálna téma.

Plesové šaty tak obsahujú mnohé detaily na tématiku tohto vírusu. Okrem šiat vytvorila mladá žena aj rúško, kabelku a množstvo menších doplnkov, ako sú sponky do vlasov či náramky. Vytvorenie šiat jej zabralo 400 hodín a použila 41 roliek lepiacej pásky, čo predstavuje približne 750 metrov lepiacej pásky. Náklady na šaty sa pohybovali niekde okolo 200 dolárov. Táto jej tvorba si na sociálnych sieťach vyžiadala obrovskú odozvu od ľudí a fotografie sa stali virálnymi.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.