Pohorie Pyreneje sa nachádza na juhu Francúzska, kde leží aj pútnické mesto Lurdy alebo historické miestečko Carcassone. A navyše ležia na hranici so Španielskom.

carcassone fotografia
Foto od Spixey

Teraz máte možnosť zakúpiť letenky len za 26€. Poletíte spoločnosťou Ryanair, no dostaviť sa musíte do poľského mesta Krakow a odtiaľ odletíte priamo do Lúrd. Viac na stránke Ryanair.

Termín:

Za túto cenu si môžete zakúpiť letenky napr. v termíne od 1.4. – 5.4.2018. Alebo ak chcete ísť na dlhšie, tak od 1.4. – 19.4.2018. Let trvá necelé 3 hodiny.

, Tip na jar: spiatočné letenky do Pyrenejí len za 26€!

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Zaujímavosti o Pyrenejách a okolí:

– Gavarnie je malebná dedinka v nádhernom prírodnom prostredí. Nachádza sa v nadmorskej výške 1 310 metrov, pričom v lete slúži ako centrum na turistiku.

– Je tu nádherný vodopád Grand Cascade, ktorý padá z výšky 422 metrov. Ide tak o najvyšší vodopád celej Európy. Nachádza sa v kotline Cirque de Gavarnie.

grand cascade fotografia
Foto od Giåm

– V národnom parku Ordesa y Monte Perdido sa nachádza najstarší národný park v Španielsku, založený v roku 1918. Jeho srdcom je 15 kilometrov dlhý a viac ako 800 m hlboký kaňon ľadovcového pôvodu.

– Pre turistov bude určite lákavá možnosť prejsť pešo cez Pyreneje z francúzskej na španielsku stranu. A tiež výstup na najvyšší vrchol tohto národného parku – hora Monte Perdido (3 355 m).

– A samozrejme je v týchto horách aj mesto Lurdy, ktoré je cieľovou destináciou pre pútnikov a veriacich.

– Mesto Carcassone vám ponúkne historický nádych a rôzne pamiatky.

carcassone fotografia
Foto od Fran Ontanaya

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

, Tip na jar: spiatočné letenky do Pyrenejí len za 26€!
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.