Sardínia je jedným z najobľúbenejších ostrovov v Taliansku. Uvidíte tam, okrem iného, aj nádherné západy Slnka. Ak tam plánujete zavítať, práve teraz zbystrite pozornosť.

alghero fotografia
Foto od toastbrot81

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočnú letenku za cenu iba 47€! Dostaviť sa však musíte do poľských Katovíc a odtiaľ odletíte do mesta Alghero. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť wizzair.

Termín:

Za túto cenu môžete odletieť v termíne od 21.8. – 28.8.2018. Viac na stránke wizzair.

Batožina:

Bez priplácania si môžete so sebou zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x23cm a hmotnosťou do 10 kg.

Prečo Sardínia?

– Najdlhšou plážou ostrova je Spiaggia di Poetto, ktorá má dĺžku až 10 kilometrov a je pri meste Cagliari na juhu. V tejto časti ostrova sa nachádza aj Capo Carbonara s menšími plážami, ukrytými v zátokách.

– Alghero bolo v minulosti ovplyvnené katalánskou kultúrou, ktorá zanechala svoje stopy najmä v miestnej kuchyni. Majú tam výborne čerstvé morské plody a iné špeciality.

alghero fotografia
Foto od Michela Simoncini

– Uvidíte tam aj historické stavby, ako katedrálu Cattedrale di Santa Maria zo 16. storočia a ďalšie. A pre tých aktívnejších, je možnosť vyskúšať lezenie po ferátovej trase Via Ferrata del Cabirol.

– Ostrov je veľmi rôznorodý, takže je vhodný na rodinné dovolenky s deťmi, pre aktívnych cestovateľov aj pre tých, ktorí hľadajú iba oddych a pokoj.

– Medzi najlepšie časte ostrova patrí pobrežie Costa Smeralda, ktoré už na prvý pohľad svojou čistotou pláží a priezračným morom je veľmi obľúbeným a vyhľadávaným miestom.

costa smeralda fotografia
Foto od specchio.nero

Ubytovanie:

Využiť môžete rezervačný portál Booking.com alebo ak máte chuť trošku ušetriť a byť viac v kontekte s domácimi, ktorí vám často poriadia, odporúčame aj AirBnB.com

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.