Toto romantické talianske mesto na vode je dokonalou destináciou na strávenie najkrajších chvíľ najmä pre páry. Plavte sa gondolou a vychutnávajte si Benátky v plnej kráse.

venice fotografia
Photo by Gellinger

Práve teraz máte výbornú možnosť zakúpiť si spiatočné letenky do Benátok len za 26€! Poletíte však z Budapešti. Leteckú preprave zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu môžete vyraziť napr. v termíne od 22.9. – 29.9.2018. Viac leteniek na stránke Ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10 kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Niečo o Benátkach:

– Toto mesto je zapísané v Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. História mesta tu dýcha na každom kroku, a to doslova. Okrem kanálov sú to práve staré budovy, ktoré tvoria romantickú atmosféru Benátok.

– Ponte di Rialto je najstarší most v Benátkach. Postavený bol už v roku 1591. Je jedným zo štyroch mostov, ktoré prekonávajú Canal Grande. Určite ho navštívte.

venice ponte di rialto fotografia
Foto od llamnudds

– Choďte si pozrieť námestie svätého Marka, kde stojí majestátna bazilika sv. Marka. Vstup do tejto baziliky je bezplatný. Väčšinou však musíte čakať v dlhej rade.

– Dóžov palác – je úžasným architektonickým dielom, ktorý predstavuje typický benátsko-goticky štýl. Budova je obložená ružovým mramorom. V paláci sa nachádza väzenie, kde väznili aj známeho Casanovu.

– Kanál Grande – po jeho oboch brehoch sú postavené desiatky palácov, niekoľko kostolov a množstvo zaujímavých budov. Je to takzvaná živá tepna tohto mesta. Nasadnite na vaporetto pri modernom moste Ponte di Calatrava a vystúpte pri Dožovom paláci.

venice doge's palace fotografia
Photo by EdiHoch

Ubytovanie:

Ak sa tam chystáte, nenechajte nič na náhodu a ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Ďalšie tipy pre dlhší výlet po Taliansku:

V prípade, že sa vyberiete aj do iných talianskych miest, napr. do Ríma, nezabudnite si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete v ňom užitočné rady a tipy, napr. ako a kde sa ubytovať, čo ochutnať alebo čo určite vidieť. Všetko nájdete na tomto odkaze.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.