Zelené a husté hory, malebné mestečká s krčmičkami, obchody v tradičnom štýle, turecká kuchyňa, nádherné priezračné more a jedna z najkrajších pláži sveta – Oludeniz. Toto a ešte viac ponúka Dalaman.

dalaman fotografia
Foto od Salamander Voyages

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky len za 65€! Poletíte priamo z Bratislavy do mesta Dalaman. Leteckú prepravu vám zabezpečí spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za danú cenu je dostupný septembrový termín, od 27.9. – 4.10.2018. Viac leteniek na Ryanair.

Batožina:

V tejto cene si môžete so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10kg. Tá vám bude odobraná a umiestnená do podpalubia. Na palubu si môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

A prečo do tohto mesta?

– Neďaleko sa nachádza mestečko Fethiye. Časť Calis je vhodná najmä pre nadšencov diskoték, nočnej zábavy a nákupov. Nájdete tam aj pozostatky helenistického divadla alebo skalnaté lýkijské hroby z 5. storočia p. n. l.

– Táto oblasť Turecka je ako stvorená pre milovníkov adrenalínu a aktívnej dovolenky. Vyskúšajte si paraglading alebo rafting na rieke Dalaman.

Pláž Oludeniz:

turkey oludeniz fotografia
Foto od jhoneyball

– Určite sa zastavte aj v meste Fethyie, kde nájdete historické stavby vytesané v skalách alebo ostrov Kekova, kde stále nájdete ruiny potopeného starobylého mesta. Milovníci histórie si tu zaručene prídu na svoje.

– Čo sa týka histórie, nevynechajte Efez – Chrám bohyne Artemis, Antické vykopávky, Hadriánov chrám z roku 130 alebo Mauzóleum v Halikarnase.

– Keď už sa vyberiete do tejto krajiny, určite nezabudnite ochutnať aj miestnu kuchyňu.

turkey kekova fotografia
Foto od mehmetdeveci

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.