Toto škótske mesto ponúka nádherné scenérie, unikátne a jedinečné prostredie a množstvo rozprávkových hradov. Inšpiráciu tu neraz čerpala aj autorka Harryho Pottera – J.K. Rowling.

edinburgh fotografia
Photo by Walkerssk

Teraz máte výbornú možnosť zakúpiť si spiatočné letenky z Katovíc do hlavného mesta Škótska len za cenu 39€! Poletíte írskou spoločnosťou Ryanair.

Táto ponuka už expirovala – Pozrite si najnovšie ponuky leteniek do Edinburghu !

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín od 23.10. – 25.10.2018. Viac na stránke Ryanair.

Batožina:

V tejto cene si môžete so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg. Tá vám bude odobraná a umiestnená do podpalubia. Na palubu si môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo práve Edinburgh?

– Water of Leith Walkway je atraktívna obývaná štvrť. Ponúka krásnu architektúru, lokálne krčmy či reštaurácie. Okrem iného, nachádza sa tam aj chodník, ktorý môžete prejsť peši alebo na bicykli. Popri tom budete sledovať loďky, ktoré plávajú po rieke v tesnej blízkosti.

– Určite navštívte ikonickú pamiatku mesta – Edinburgh castle, ktorý sa týči nad mestom plným zelených parkov. Ak sa tam dostanete, vedzte, že budete mať z neho úžasný výhľad.

Edinburgh castle fotografia
Foto od morebyless

– Holyrood park – nachádza sa takisto v centre, takže ďaleko nemusíte ísť a vyraziť si tam môžete za krásnou turistikou alebo relaxom. Je tam tiež najvyššie položené mesto v Edinburghu a môžete navštíviť aj niekoľko zaujímavých pamiatok.

– Edinburgh je krásne historické mesto, niektoré budovy vyzerajú ako z rozprávky. Škótsko je známe tým, že je tam veľa hradov a zámkov, takže ani v hlavnom meste o nich núdzu mať nebudete.

– Arthur´s Seat a Daddlingston, alebo Arturovo „sedlo“ je mohutné pohorie vysoké cca 250 m. Vyzerá tak trochu ako malý Gran Canyon v Colorade. Z každého kúta budete mať pred sebou úžasnú panorámu na mesto aj na Severné more.

Photo by Tama66

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť