Tento grécky ostrov patrí medzi najobľúbenejšie a to nie náhodou! Uspokojí aj tých najnáročnejších turistov. Známy je najmä svojimi príjemnými plážami s najteplejším morom, nádhernou prírodou a výbornými službami.

mykonos fotografia
Foto od gaudere2000

V týchto dňoch si zaobstarajte spiatočné letenky z Viedne na Mykonos len za cenu 40€! Túto akciu zabezpečuje spoločnosť Laundamotion. Let trvá okolo 2 a pol hodiny.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 6.4. – 13.4.2019. Viac leteniek na stránke ryanair.

Batožina:

Keďže ide o lety spoločnosti Laudamotion, v cene letenky si so sebou môžete zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg + 1 menšiu tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo Mykonos?

– Maják Armenistis sa nachádza neďaleko hlavného mesta a ide o najkrajšiu vyhliadku na ostrove. Postavený bol na brale pri mori a cesta tam je veľmi zaujímavá pre turistov, pretože ide o typickú vysokohorskú prechádzku.

– Na ostrove je až 16 historických veterných mlynov. A Kato Mili je prvý z nich, postavili ho v 16. storočí. Na vrchu pri meste Chora sa nachádza sedem takýchto mlynov, ktoré vidieť už z diaľky.

mykonos Kato mili fotografia
Foto od hassanrafeek

– Najkrajšie pláže ostrova – väčšina má jemný zlatistý piesok. K najkrajším patrí Ftelia, kde nájdete niekoľko dobrých hotelov. Mladí obľubujú najmä pláž Paradise, kde sa pravidelne organizujú party a diskotéky pod holým nebom. Nájdete ich tam požehnane veľa a vo skvelej kondícii.

– Mykonos prirovnávajú k Benátkam, pretože tam nebudete mať núdzu o romantiku. Jednou zo skvelých miest pre romantikov sú Malé Benátky, ktoré nájdete v hlavnom meste.

mykonos fotografia
Foto od lo.tangelini

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.