Kto by nechcel navštíviť hlavné mesto Španielska? Nádherné mesto Madrid je jedným z najlákavejších miest v celej Európe. A slnečná krajina akou je Španielsko je zaručené dobrá destinácia.

Photo by Stan89

Za cenu spiatočnej letenky zaplatíte iba 59€. Poletíte spoločnosťou Ryanair z Bratislavy rovno do Madridu. Viac na stránke Ryanair.

Termín:

Za takúto cenu môžete letieť napr. v termíne od 14. 5. – 18. 5. 2018. Let trvá okolo 3 hodín.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

O Madride:

– Patrí medzi mestá s najbohatšími možnosťami kultúrneho vyžitia.

– Je najväčším lákadlom najmä pre futbalových fanúšikov, keďže tamojší tím Real Madrid patrí medzi vôbec najúspešnejšie a najznámejšie svetové futbalové tímy.

– Slnečné a teplé počasie.

– Doprava v meste je pomerne lacná a bohatá. Dostupné je metro, autobusy, električky, mestská hromadná doprava aj vlaky, ktoré spájajú Madrid s predmestím.

madrid fotografia
Foto od jl.cernadas

Čo navštíviť?

– Park Retiro – mestský park, ktorý je v okolí jazera. Nájdete tam krásne záhrady, fontány a historické budovy. Pri veľkom jazere si môžete prenajať loďku alebo kanoe a previezť sa.

– Kráľovský palác – jeden z najkrajších rokokových palácov na svete.

– Rôzne historické budovy a pamiatky.

– Určite ochutnajte aj tamojšiu kuchyňu, napr. jedlá ako Tapas – niečo ako obložené chlebíčky, Cocido Madrileño – mäso, ktoré sa je ako vývar so zeleninou a klobásou, Chocolate con churros – chrumkavé vyprážané tyčinky máčané do roztopenej čokolády.

Photo by ncb80

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Madridu:

Ak sa chystáte navštíviť toto mesto, rozhodne vám pomôže náš sprievodca, ktorý nájdete v našom sprievodcovi mestom MAdrid. Je tam všetko od tipov kde sa ubytovať, cez rôzne tipy aké atrakcie navštíviť až po jedlá, ktoré musíte ochutnať.

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.