Tisíce ľudí v Indii dostali falošné vakcíny, teda injekcie s iným obsahom. Došlo k podvodu, na ktorom sa zúčastnilo niekoľko lekárov a úradníkov. Polícia zatkla v súvislosti s týmto prípadom 14 ľudí a uviedla, že najmenej 2 000 Indov dostalo na 12 miestach v Bombaji falošnú vakcínu. 

Foto od Wikimedia

Týmto ľuďom bol vpichnutý obyčajný roztok slanej vody. Polícia uviedla, že tento podvod vyšiel na 28 000 dolárov, o ktoré sa podvodníci obohatili. Vishal Thakur, vysoký úradník v bombajskom policajnom oddelení sa vyjadril takto: „Používali slanú vodu a vstrekovali ju ľuďom. Robil to každý falošný očkovací tábor. Zatkli sme lekárov, ktorí využívali nemocnicu na vyrábanie falošných certifikátov, fľaštičiek aj striekačiek.“

Foto od Pixabay

Našťastie sa ľuďom, ktorým bola vpichnutá falošná vakcína nič nestalo. Prokurátor podal žalobu pre podvod na najvyšší súd v Bombaji, ktorý označil tento prípad za šokujúci a vyzval miestne úrady, aby sa už niečo podobné nikdy neopakovalo. Až 75% dávok vakcín nakupuje indická vláda a distribuuje ich zadarmo. Zvyšných 25% nakupujú a predávajú súkromné nemocnice.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.