Doba, v ktorej momentálne žijeme, je veľmi uponáhľaná. Všetci sa niekam ženieme a často ani nevieme kam či prečo. Nevieme zvoľniť, zastať a užívať si aspoň na chvíľu všetko, čo máme. Nevieme správne oddychovať a veci neustále zrýchľujeme. Vývoj ide neustále dopredu, chceme mať všetko tu a teraz. Prečítajte si teraz o najrýchlejších ľuďoch, či ich rôznych vynálezov.

Najrýchlejší výťah

Aktuálny držiteľ svetového rekordu pre najrýchlejší výťah je ten, ktorý sa nachádza v Šanghajskej veži v Tokiu a dosahuje rýchlosť až 74 km/h. Západný svet sa veľmi nechytá, keďže v Amerike dosahuje najrýchlejší výťah 37 km/h.

Najrýchlejší raper

V súčasnej dobe je ním Rebel XD, ktorý dokáže vysloviť 852 slabík za 42,2 sekúnd.

, To najrýchlejšie z ľudskej i zvieracej ríše
Photo by wikimedia

Najrýchlejší gitarista

Najrýchlejším gitaristom na svete je stále iba tínedžer, Nirvana Bista, ktorý dosiahne až 1 600 úderov za minútu.

Najrýchlejšie suchozemské zviera

Gepard dokáže bežať rýchlosťou až 120,7 km/h, aj keď nie dlho, keďže po približne 500 metroch musí na chvíľu zastaviť. Z 0 na 100 km/h zrýchli za tri sekundy.

gepard fotografia
Photo by DrZoltan

Najrýchlejšia žena

V roku 1988, Američanka Florencia Griffith-Joyner zabehla 100 m za 10,49 sekundy. A stále tento rekord nebol prekonaný.

Najrýchlejší muž

Kto iný, keď nie Usain Bolt. 100 m zabehol za neuveriteľných 9,58 sekúnd ešte v roku 2009.

usain bolt fotografia
Foto od wuestenigel

Najrýchlejšia horská dráha

Pri dosiahnutej rýchlosti neuveriteľných 239,7 km/h je Formula Rossa najrýchlejšou horskou dráhou na svete. Nájdete ju v Abu Dubaj, v Spojených arabských emirátoch.

Najrýchlejšie auto

Momentálne je najrýchlejším autom na svete Hennessey Venom F5 s maximálnou rýchlosťou 482 km/h.

Hennessey Venom F5 fotografia
Foto od magda6108

Najrýchlejšie tornádo

Najrýchlejšie tornádo zaznamenali v roku 1999. Nazvali ho F5 a vyčínalo pri Oklahoma City. Jeho rýchlosť bola až 484 km/h.

Najrýchlejší vlak

Japonský vlak SCMaglev je v súčasnosti považovaný za najrýchlejší vlak na svete. Na skúške dosiahol rýchlosť až neuveriteľných 603 km/h. Vzhľadom na bezpečnostné predpisy však väčšina krajín obmedzuje rýchlosť jazdy vlakov. V súčasnosti je teda tým najrýchlejším premávajúcim vlakom Fuxing v Číne, s rýchlosťou 350 km/h.

fastest train china fuxing fotografia
Foto od travelourplanet.com

Najrýchlejší jedák

Joey „Jaws“ Chestnut je oficiálne uznaný medzinárodnou federáciou za majstra sveta. V roku 2018 stanovil nový svetový rekord, keď v priebehu 10 minút zjedol 74 hot-dogov.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.