Doba, v ktorej momentálne žijeme, je veľmi uponáhľaná. Všetci sa niekam ženieme a často ani nevieme kam či prečo. Nevieme zvoľniť, zastať a užívať si aspoň na chvíľu všetko, čo máme. Nevieme správne oddychovať a veci neustále zrýchľujeme. Vývoj ide neustále dopredu, chceme mať všetko tu a teraz. Prečítajte si teraz o najrýchlejších ľuďoch, či ich rôznych vynálezov.

Najrýchlejší výťah

Aktuálny držiteľ svetového rekordu pre najrýchlejší výťah je ten, ktorý sa nachádza v Šanghajskej veži v Tokiu a dosahuje rýchlosť až 74 km/h. Západný svet sa veľmi nechytá, keďže v Amerike dosahuje najrýchlejší výťah 37 km/h.

Najrýchlejší raper

V súčasnej dobe je ním Rebel XD, ktorý dokáže vysloviť 852 slabík za 42,2 sekúnd.

Photo by wikimedia

Najrýchlejší gitarista

Najrýchlejším gitaristom na svete je stále iba tínedžer, Nirvana Bista, ktorý dosiahne až 1 600 úderov za minútu.

Najrýchlejšie suchozemské zviera

Gepard dokáže bežať rýchlosťou až 120,7 km/h, aj keď nie dlho, keďže po približne 500 metroch musí na chvíľu zastaviť. Z 0 na 100 km/h zrýchli za tri sekundy.

gepard fotografia
Photo by DrZoltan

Najrýchlejšia žena

V roku 1988, Američanka Florencia Griffith-Joyner zabehla 100 m za 10,49 sekundy. A stále tento rekord nebol prekonaný.

Najrýchlejší muž

Kto iný, keď nie Usain Bolt. 100 m zabehol za neuveriteľných 9,58 sekúnd ešte v roku 2009.

usain bolt fotografia
Foto od wuestenigel

Najrýchlejšia horská dráha

Pri dosiahnutej rýchlosti neuveriteľných 239,7 km/h je Formula Rossa najrýchlejšou horskou dráhou na svete. Nájdete ju v Abu Dubaj, v Spojených arabských emirátoch.

Najrýchlejšie auto

Momentálne je najrýchlejším autom na svete Hennessey Venom F5 s maximálnou rýchlosťou 482 km/h.

Hennessey Venom F5 fotografia
Foto od magda6108

Najrýchlejšie tornádo

Najrýchlejšie tornádo zaznamenali v roku 1999. Nazvali ho F5 a vyčínalo pri Oklahoma City. Jeho rýchlosť bola až 484 km/h.

Najrýchlejší vlak

Japonský vlak SCMaglev je v súčasnosti považovaný za najrýchlejší vlak na svete. Na skúške dosiahol rýchlosť až neuveriteľných 603 km/h. Vzhľadom na bezpečnostné predpisy však väčšina krajín obmedzuje rýchlosť jazdy vlakov. V súčasnosti je teda tým najrýchlejším premávajúcim vlakom Fuxing v Číne, s rýchlosťou 350 km/h.

fastest train china fuxing fotografia
Foto od travelourplanet.com

Najrýchlejší jedák

Joey „Jaws“ Chestnut je oficiálne uznaný medzinárodnou federáciou za majstra sveta. V roku 2018 stanovil nový svetový rekord, keď v priebehu 10 minút zjedol 74 hot-dogov.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.