Môže sa javiť ako dobrý nápad vyrábať toalety tmavej farby, aby ste čo najlepšie zamaskovali všetky nečistoty, ktorých je v kúpeľni viac než dosť. Väčšina toaliet je napriek tomu čisto biela, čo však má aj niekoľko dôvodov. A dnes zistíte, že sú logickejšie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Väčšina toaliet je vytvorená z porcelánu

, To, že sú toalety biele nie je žiadna náhoda, ale má to hneď niekoľko logických dôvodov

Je to dobrý materiál, pretože je odolný. Povrch je sklovitý, vodotesný a odolný voči škvrnám. Takto sa WC ľahšie čistí, aj napriek tomu, že je bielej farby. Porcelán sa pri vysokej teplote bieli. Navyše, vyroba bielych toaliet je jednoduchšia a lacnejšia, pretože si nevyžaduje množstvo ďalších krokov, ktoré by si vyžadovala výroba farebných toaliet.

Biela farba je spojená s čistotou

, To, že sú toalety biele nie je žiadna náhoda, ale má to hneď niekoľko logických dôvodov

Podľa teórie farieb ovplyvňujú odtiene naše emócie rôznymi spôsobmi. Aj keď v spôsobe vnímania odtieňov môžu existovať kultúrne alebo rodové rozdiely, tak biela je zvyčajne spojená s bezpečnosťou a čistotou. Aj preto sú kúpeľne a nemocničné oddelenia vo väčšine prípadov biele. Táto farba skrátka pôsobí dojmom sterilného priestoru. Zároveň sú tmavé farby, napríklad čierna a hnedá, často spájané s niečím negatívnym.

Biela je najobľúbenejšia farba toaliet

, To, že sú toalety biele nie je žiadna náhoda, ale má to hneď niekoľko logických dôvodov

Pozitívne vnímanie bielej farby ju robí ideálnou pre použitie v kúpeľni. Podľa štúdie sa začiatkom 20. storočia objavili nádherné zdobené toalety, napríklad aj zlatých farieb. Ale v priebehu rokov sa ukázalo, že sa ani zďaleka neuchytili tak, ako klasické biele. Biele toalety sú neutrálne a dostatočne malé nato, aby sa zmestili do každej kúpeľni. Ich klasický vzhľad navyše pristane každému dizajnu. 

Medzinárodný deň toaliet

, To, že sú toalety biele nie je žiadna náhoda, ale má to hneď niekoľko logických dôvodov

Tento deň sa oslavuje 9. novembra. Koná sa najmä ako oslava s cieľom zvýšiť povedomie o sanitačnej kríze na celom svete. Každý rok sa vyberie špeciálna téma. Minuloročná téma bola “Nenechať nikoho pozadu”. Na obrázku vyššie zas môžete vidieť ľudí, ktorí absolvujú “urgentný beh”. Táto udalosť sa konala v Senegale v roku 2014, no to isté sa dialo aj v iných krajinách sveta. 

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.