Práca policajta je poslanie, ktoré nemôže robiť hocikto. Každý deň musia zachraňovať životy ľudí a zasahovať v prípadoch, ktoré častokrát vidíme len vo filme. Takéto povolanie si vyžaduje najmä odvahu, ktorá nechýba ani tomuto pánovi s veľkým „P“. Kevin Briggs je policajt, ktorého pokojne možno označiť za hrdinu. Jeho doterajšia práca viedla k záchrane viac ako 200 ľudí! Vďaka nemu práve takýto obrovský počet ľudí nedokonalo svoj pokus o samovraždu.

Foto od youtube

Všetky tieto záchrany života sa udiali na slávnom moste Golden Gate Bridge. Tento most je zároveň jedným z najznámejších a najvyhľadávanejším miest pre pokusy o samovraždu na svete. Briggs, ktorý je dôstojníkom Kalifornskej hliadky, začal svoje pôsobisko na moste v roku 1994. No ako sám hovorí, nikdy nebol školený na zvládanie takýchto situácii. Zdá sa, že má v tomto prirodzený talent a dnes už dokáže zúročiť všetky tie skúsenosti, ktoré počas rokov nabral.

„Myslím, že môj prístup nebol správny hneď od začiatku,“ priznal Briggs. Dnes mu to však už ide, ako sa hovorí, od ruky. Veď to číslo zachránených životov hovorí samo o sebe. Jednu za svoje najvýznamnejšie záchrany považuje muža menom Kevin Berthia z roku 2005. Vtedy mal Kevin len 22 rokov a utápal sa v lekárskych účtoch, pretože sa staral o svoju predčasne narodenú dcéru. Uprostred svojej depresie sa vyšplhal na okraj mosta a chcel skočiť, no policajt ho zastavil a zachránil mu život. „Bol som naozaj naštvaný sám na seba, že som sa ocitol v takejto situácii a bol som z toho v rozpakoch,“ povedal Kevin. „Hovorili sme 92 minút o všetkom možnom. O mojej dcére a jej prvých narodeninách, ktoré mala mať ďalší mesiac. A vďaka môjmu záchrancovi som si uvedomil, že ak nič iné, tak potrebujem žiť pre ňu,“ dodal.

Foto od youtube

„Treba veľa odvahy na prejdenie tejto železnice,“ povedal Briggs. „Ale taktiež to chce skutočne veľa odvahy vrátiť sa a čeliť realite, ktorá ich v danom momente sužuje. Niekedy vyriešenie nepriaznivej situácie možno trvá dlho a je potrebné vynaložiť množstvo úsilia, no život je krásny a je potrebné vedieť, že skutočne stojí za to žiť.“

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.