Mesto nachádzajúce sa v Amerike sa považuje za mesto budúcnosti. Babcock Ranch sa nachádza na Floride a oslavujú ho ako prvé americké mesto, ktoré je na 100% napojené na solárne panely. Snáď najviac sa preslávilo tým, že je vlastne duchovným dieťaťom Syd Kitsona – bývalého známeho NFL hráča, čiže hráča amerického futbalu.

Foto od youtube

Tamojšie prostredie s rozlohou 17 000 hektárov blízko pevnosti Fort Myers začal meniť tým, že transformoval opustené banské pozemky na expanzívnu solárnu farmu pozostávajúcu z takmer 350 000 panelov. Tento vývojový prístup zabezpečil, že mesto je na 100% ekologicky udržateľné, a to aj napriek tomu, že jeho veľkosť a počet obyvateľov dosť rýchlo rastie.

Foto od youtube

„Rozmýšľame o spôsobe, ako sa rozvíjať inak. Takýto spôsob je najviac zodpovedný voči životnému prostrediu. Ide o najudržateľnejšie mesto, ktoré bolo kedy vyvinuté,“ povedal Kitson pre Fox News. „Je tiež prvým americkým mestom, ktoré je úplne poháňané slnečnou energiou. A sme na to veľmi hrdí. “ Eco-friendly Babcock Ranch ponúka obyvateľom šancu žiť svoje environmentálne svedomité sny o dochádzať do práce na bicykli alebo využívať elektrický kyvadlový autobus.

Foto od youtube

Jeden z obyvateľov, Josh Day, prehovoril, prečo je súčasťou komunity Babcock a aké je to pre neho dôležité: „Som súčasťou takej komunity, kde sa každý stará o dôležitú budúcnosť a nerobí to len pre seba, ale aj pre iných. A taktiež chceme, aby naše deti a ich vnúčatá mali aspoň v tomto meste dokonale ekologicky pripravené mesto.“

Foto od youtube

Aj napriek tomu, že dnešná populácia je stále malá, očakáva sa, že v neďalekej budúcnosti bude v tomto meste bývať takmer 45 000 obyvateľov. A cena jedného domu sa pohybuje medzi 190 000 – 499 000 dolármi. Ak by ste chceli takýmto spôsobom žiť, tak toto miesto je pre vás ako stvorené.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.