Na svete existujú rôzne náboženstvá. Bohužiaľ, existuje však aj niečo, čo sa na ne podobá, ale predsa je to úplne rozlišné. Sú to sekty. Nebezpečné skupiny, vyžadujúce absolútnu vernosť a úplnú oddanosť. S náboženstvom majú spoločnú len jednu vec a to vieru v nejakú vyššiu silu. Bohužiaľ však málo ľudí vie o nebezpečenstvách číhajúcich v týchto spolkoch….

Scientológia

Aj keď to nie je úplne obyčajná sekta, je ostatným veľmi podobná. Niektorým ľuďom sa z nej podarilo utiecť a tí o nej veru nehovoria v dobrom. Scientológia je sekta, ktorej vysoko postaveným členom záleží len na finančnom zisku. Dosahujú ho rôznymi metódami, ako „vymývanie“ mozgov, finančnými podvodmi a pokusmi o zničenie finančného stavu ich členov.

Sú známi tým, že dokážu zažalovať každého, kto sa proti ním postaví a väčšinou vyhrajú. Jedným zo známych členov sekty je aj Tom Cruise.

Scientology photo

Cirkev zjednotenia/Moonova sekta

Stúpenci tejto sekty sa nazývajú „Moonies“ a veria, že Sun Myung Moon je božská bytosť hodná uctievania. Moonova sekta neustále bojuje (hlavne) s kresťanmi a tvrdí, že Kórea je vyvolená ríša a všetci v nej majú sektu nasledovať. Vodca sekty dostal zákaz vstupu do Nemecka a dalších 14 krajín Shengenu, hlavne kvôli jej nebezpečnosti a ovplyvňovaniu mladých ľudí. Je potvrdené, že sa ich „veliaci“ stúpenci snažia oddeliť od ich rodín, alebo ich zbaviť akejkoľvek podpory.

Ku Klux Klan (KKK)

Jeho členovia sú známi vďaka ich bielim habitom a špicatým kapucniam zakrývajúcim tvár, čím sekta zaručuje anonymitu. Ich postoj k černochom, Židom a iným národnostným menšinám je síce poburujúci, ale hlavne v  minulom storočí mal KKK až 4 milióny členov.

Pôvodne totiž išlo o niečo ako vzburu extrémistických kresťanov. Reálne však ide o nebezpečný kult, ktorý sa nevyhýba vraždám a teroru.

Ku Klux Klan photo
Foto: Arete13

Hnutie za obnovu desiatich Božích prikázaní

Tento kult sídliaci v Ugande veril, že koniec sveta je nevyhnutný a nastane tak 1. januára 2000. Dovtedy však boli veľmi verní desiatim Božím prikázaniam a všetko riadili podľa nich. V dôsledku nenaplnenia proroctva stratili veľa členov a tak vyhlásili koniec sveta na marec. V tomto „osudnom“ dni sa v istom kostole zhromaždilo viac ako 500 ľudí a ten následne explodoval. Na mnohých obetiach sa však našli následky otrávenia a uškrtenia, vďaka čomu sa predpokladá, že väčšina z nich bola zavraždená a nešlo o hromadnú samovraždu.

Aum Shinrikyo

Z japončiny preložené ako „Najvyššia pravda“, založil ho Shoko Asahara v roku 1984. Najprv saukrýval „za“ jogu a meditáciu, ale keď nariadil vypustenie jedovatého plynu v metre, začala sa o neho zaujímať polícia.

Tá ho po istom čase chytila a našla u neho drogy, antrax a iné jedovaté látky schopné zabiť až 4 milióny ľudí, zbrane, výbušniny, živých zajatcov a aj jeden ruský vrtuľník. Asahara bol obvinený z vraždy, podvodov a vydierania. Jeho sekta bola rozpustená, no aj napriek uväzneniu Asaharu sa nájdu ľudia, ktorý sa k nej dnes priznávajú.

Božie deti

Jedna z najzvrátenejších siekt vôbec. Ich viera stála na fakte, že pohlavný styk s deťmi je úplne normálny a dokonca je to božie právo. V histórii tejto sekty došlo na mnoho sexuálneho zneužívania, mladé ženy sa dávali na prostitúciu a pridávali sa k nim celé rodiny, ktorých deti tu boli následne „vychovávané“ v hesle tejto sekty. Bola dokonca tak obľúbená, že sa začali robiť nábory a nie každý sa do nej mohol dostať. Následky na členoch ostávali do konca života.

Rád chrámu Slnka

Táto sekta je založená na starobylej viere, že templárski rytieri stále existujú a spásu si možno zaslúžiť len dobrovoľnou samovraždou. Založili ju v roku 1984 Joseph Di Mambro a Luc Jouret. Aktivity tejto sekty sú prísne utajené, ale v roku 1994 niekoľkí členovia brutálne zavraždili malé dieťa, pretože verili, že je to Antikrist.

Po tomto čine nasledovala séria masových samovrážd, napr. v Kanade a Švajčiarsku. Niekoľko členov bolo zastrelených, udusených, spálených, alebo otrávených. V tomto čase zomrelo vlastnými rukami a rukami vodcov sekty viac ako 100 ľudí.

Davidiáni

Jeden z vodcov, samozvaný „David Koresh“ presvedčil veľké množstvo ľudí, že kto nie je s ním, stavia sa tak proti Bohu. Ďalej tvrdil, že je hlasom Boha a menoval sa za Mesiáša.

Svojich nasledovníkov presťahoval do veľkej oblasti Waco v Texase, kde sa usadili v ranči. Dlho tu zhromažďoval zásoby jedla a zbraní, až ich začala obliehať FBI. Pri finálnom útoku ranč zbĺkol a v požiari zomrelo viac ako 70 ľudí, vrátane Koresha.

Branch Davidians photo

Chrám ľudu

Táto sekta náboženských fanatikov bola vedená Jimom Jonesom, bývalým komunistickým podporovateľom. Najprv mal pomáhať chudobným a ľudom v trápeniach, ale po istých udalostiach utiekol do Guyany a začal byť paranoidný. Jones aj jeho nasledovatelia verili, že jadrová katastrofa sa blíži a tak spáchali najväčšiu masovú samovraždu v histórii ľudstva. Zomrelo tu vyše 900 ľudí na otravu kyanidom (nazývané aj „Kool-Aid incident“).

Ešte pred touto akciou však Jones a jeho najvernejší zavraždlili jedného amerického kongresmana, ktorý sa o nich zaujímal.

Nebeská brána

Zakladateľmi sekty boli Marshall Applewhite a Bonnie Nettles. Presvedčili ľud, že spásu a osvietenie možno dokázať len odstúpením z tejto planéty a to ešte pred „veľkou recykláciou ľudstva“, ktorá ich čaká. Všetko sa to začalo v roku 1997, keď k Zemi dorazila Haleyova kométa.

Applewhite ľudí presvedčil, že je to vlastne mimozemská loď a zároveň znamenie, na ktoré čakali. Následne asi 38 ľudí na jeho pokyn spáchalo samovraždu.

zdroje: therichest

9 KOMENTÁRE

 1. Patřím do „sekty“ reverenda Moona ale co to je za blbost:, „Mesiac je božská bytosť hodná uctívání.“ to jste si to asi špatně přeložili. V Německu není zakázána a není to nebezpečné náboženství navazuje na křesťanství ale hlavně má jinou myšlenku. To že je ve stejné sekci s KKK ukazuje jak stupidní tato stránka je. Ověřte si fakta a poté zde pište články. Pokud se chcete dozvědět pravdivejsi informace o naší sekte Wikipedia ho popisuje neutrálně a bez nějakých fám. Unification Church je přesný název.

  • každý ma svoj život. Nech si robí čo chce. Keď ma za potrebu spáchať samovraždu nech to spraví je to jeho dobrovolné rozhodnutie. XDXDXDXDXDXDXD

 2. To mi je teda autorka! V roku 2017 píše vyslovené hlúposti a nedokáže si ani dohľadať fakty.
  V roku 2007 nemecký súd rozhodol o zrušení zákazu vstupu do Schengenského priestoru pre rev. Muna. Link:
  https://www.scoop.co.nz/stories/WL0706/S00295/cablegate-germany-lifts-entry-ban-on-reverend-moon.htm

  Stratégia všetkých antisektárskych článkov je úplne rovnaká: Najprv sa vypichne tých pár naozaj nebezpečných siekt, ktorých členovia spáchali samovraždy, a ku nim sa pridajú ďalšie, o ktorých si autor myslí, že sú nebezpečné, bez toho, aby si čokoľvek overil. Takéto správanie voči náboženským minoritám je odsúdeniahodné, ignoruje základné ľudské právo na náboženskú slobodu a podnecuje náboženskú neznášanlivosť. To, že samotný schengenský zákaz pre rev. Muna bol prejavom náboženskej diskriminácie, nikoho netrápi.
  Mimochodom, predsudky voči náboženským minoritám viedli počas druhej svetovej vojny k tomu, že v koncentrákoch končili židia a napr. aj Svedkovia Jehovovi. Dôvod – príslušnosť k náboženskej minorite.

  Minimálne scientológia a cirkev zjednotenia do tohto zoznamu nepatria. A aj o Davidiánoch by sa dalo polemizovať – ľudia tam umierali, lebo FBI tú akciu totálne spackala.

  Ešte by som chcel varovať všetkých, ktorí by si chceli z podobných informácií robiť školský referát – na Slovensku máme desiatky minoritných náboženských skupín, tzv. „siekt“ a tie, ktoré sú tu spomenuté ako nebezpečné, tu pravdepodobne ani nie sú.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.