Niekedy aj tie najednoduchšie nápady môžu pomôcť veľkému množstvu ľudí .  Spoločnosť “ The Shoes that Grows“  a jej zakladateľ Kenton Lee prišiel s jednym takým nápadom . Sandále, ktoré sa sa pomocou jednoduchého systému prispôsobujú veľkosti vašej nohy . Podľa štatistik je na svete cez 300 milión detí , ktoré nemajú obuv a chodia bosé . Častým dôvodom je práve potreba striedať veľkosti topánok, čo je pre deti v chudobe obrovským nákladom.  Tieto sandále majú až 5 nastaviteľných veľkostí  a pomocou webstránky ich môžete formou charity kúpiť pre deti v núdzi.

“ Proces dizajnovania bol zaujímavý, kedže sám nie som dizajnér, iba chlapík s nápadom“ Povedal Kenton Lee pre portál boredpanda.

1

“ Zamieravame sa hlavne na praktickosť a výdrž topánok až potom na ich dizajn . Popravde nás ani nezaujímalo ako budú v konečnom dôsledku vyzerať aj keď výsledok nás teší.“

2

3

 

Sandále sú vyrobené z gumy (podobná ako tá z ktorej sú pneumatiky) a z vysoko kvalitnej kože.

4 5

 

 

Sandále spoločnosť dodáva do krajín ako Keňa, Ghana, Rwanda, Uganda, Vietnam, Kolumbia. Najviac sandálov dodali zatiaľ do Kene.

6

 

 

 

zdroje: boredpanda ,  theshoethatgrows.org

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.