Niektoré diela architektov sú doslova úžasné a vyrazia vám dych. A to, čo sa podarilo tomuto mužovi je naozaj úchvatné. Žiaľ, dlho si svoje dielo užiť nemohol a tento svet opustil. Jeho zvláštna exotická budova pripomína najskôr hrad, ktorý je vhodný len pre kráľa. V skutočnosti bola postavená ako akási „oáza pre ľudstvo a prírodu“.

Photo by youtube

Táto nádherná citadela bola postavená v Magdeburgu v Nemecku. Slúži aj ako akýsi „prostriedok“, ktorý spája ľudí s excentrickým dizajnom a s prírodou. Okrem záhrad a zelených plôch tam nájdete aj apartmány, kaviarne, hotely, obchody či dokonca materskú školu. Celá táto stavba s ružovou konštrukciou sa považuje za jednu z prvých budov svojho druhu v Nemecku. Je to aj posledná architektonická tvorba Friedensreicha Hundertwassera.

Photo by youtube

A čo je ešte veľmi zaujímavé, že ju navrhol tak, aby tam nebolo nič rovnaké. Všetky prvky budovy sú jedinečné, rovnako ako ľudia, ktorí ju obývajú.

Pozrite si krátku ukážku, ako to tam vyzerá:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.