Zistenie, že sa stanete rodičom, je okamih, ktorý vás napĺňa emóciami. S tým prichádzajú aj príjemné starosti, akými sú príprava izby pre dieťa či výber mena. Výber mena sa zdá byť bizarnosť, no nie pre všetkých je to jednoduché, pretože ich je veľa. Ale vedeli ste napríklad to, že existuje viac mien, ktoré sú úplne zakázané a ľudia ich dávať svojim potomkom nemôžu?

V Spojených štátoch to funguje tak, že pokiaľ nejde o meno, ktoré je obscénne, zahŕňa číslice alebo symboly, tak dieťa môže dostať v podstate akékoľvek meno, na Slovensku to funguje podobne. V iných krajinách sa to však líši, legislatíva je iná, čo je normálne. Toto je 10 detských mien, ktoré sú zakázané v rôznych častiach sveta.

Meno Nutella je vo Francúzsku zakázané

V roku 2015 francúzske súdy rodičom zakázali pomenovať svoje dieťa podľa tejto značky.

Vo Švédsku je Ikea iba jedna

Spoločnosť nikomu neumožňuje pomenovať svoje dieťa „Ikea“.

Meno Akuma je v Japonsku takmer zakázané

Akuma môže znieť roztomilo, ale v japončine to v skutočnosti znamená „diabol“. Hoci toto meno nie je priamo zakázané, vláda povzbudzuje rodičov, aby dali svojim deťom krajšie meno.

Človeka s menom Lucifer na Novom Zélande nenájdete

Nový Zéland sa tak trochu inšpiroval Japonskom a zakázal meno Lucifer (a množstvo ďalších potenciálne urážlivých mien).

V Mexiku nie sú žiadni RoboCopy

Táto krajina zakázala názov RoboCop (spolu s menom Facebook), pretože sa domnievali, že by to mohlo viesť k šikanovaniu.

V Portugalsku zas zakázali meno Toms

Dôvodom je skutočnosť, že krajina zakázala skrátené verzie mien ako oficiálnych mien. Čiže chlapec sa nemôže volať Toms, ale môže sa volať Tomas.

Apple v Malajzii nie

Malajzia má pomerne prísne pravidlá pre mená. V roku 2006 sa národ obmedzil na množstvo monicierov, a to vrátane detských mien, ktoré sú tiež pomenovaním ovocia alebo zeleniny.

Piatok môže byť v Taliansku len deň

Keď sa muž pokúšal zaregistrovať svoje dieťa pod talianskym Venerdi (čo znamená piatok), bolo mu to odopreté. Podľa správ úradníci tvrdili, že meno spadalo do kategórie smiešnych alebo hanebných.

Gucciho, Chanel či iné značky vo Švajčiarsku nenájdete

Švajčiari majú taktiež dosť prísne pravidlá týkajúce sa pomenovávania detí. Dieťa tam skrátka nemôžu pomenovať podľa existujúcej značky, ako napríklad Gucci, Mercedes, Chanel a iné.

Meno Linda je v Saudskej Arábii doslova trestným činom

V roku 2015 saudskoarabská vláda zakázala široký zoznam mien, ktoré považovala za urážlivé, vrátane mena Linda. Vláda je toho názoru, že meno nie je arabské, islamistické a jednoducho odporuje saudskoarabskej kultúre.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.