Vo vesmíre sa pohybuje asteroid, ktorý je zložený najmä zo zlata a platiny. Má neskutočnú hodnotu, no nielen tú peňažnú, ale je veľmi vzácny aj ako objekt vedeckého skúmania. NASA plánuje vyslať výpravu, ktorá detailne preskúma túto „zmes“ drahých kovov. Má totiž takú hodnotu, že z každého človeka na Zemi by dokázal urobiť miliardára. Asteroid nazvaný „16 Psyche“ obsahuje aj železo a nikel, a to s kombinovanou hodnotou až neuveriteľných 8,000,000,000,000,000,000 libier.

Foto od youtube

Asteroid sa v súčasnosti nachádza niekde medzi Marsom a Jupiterom a má priemer približne až 226 kilometrov. Čo sa týka jeho hmotnosti, tak tá je údajne na úrovni približne jedného percenta z Mesiaca. NASA k nemu vyšle svoju raketu s posádkou v roku 2022 a tento jedinečný úkaz plánuje preskúmať technológiou, ako je gama žiarenie či neutrónový spektrometer. Zároveň tvrdia, že táto štúdia sa bude týkať rozvoja vedy a nebude to ťažba zameraná na to, aby z tohto asteroidu zarobili peniaze.

Vesmírna agentúra sa domnieva, že asteroid dokáže dať viaceré dôležité informácie o tom, ako sa napr. tvorilo zemské jadro či kôry jednotlivých planét. Vedci totiž nemôžu vidieť ani merať zemské jadro priamo, Psyche tak ponúka jedinečné „okno“ do histórie kolízií a narastania, čím sa vytvorili planéty. Mitch Hunter-Scullion, zakladateľ spoločnosti Asteroid Mining Company uviedol, že asteroidy ako je aj 16 Psyche sú veľkým priemyselným „boomom“.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.