Najväčší riečny ostrov na svete – Majuli, môže zmiznúť. Za posledných 70 rokov sa znížil o viac ako polovicu, a tak existujú obavy, že sa o 20 rokov úplne ponorí. Ostrov je neustále v ohrození kvôli rozsiahlej erózii pôdy na jeho brehoch. Dôvodom sú veľké nábrežia postavené v mestách popri brehu rieky Brahmaputra, ktoré chránia tamojších obyvateľov počas monzúnovej sezóny. Od roku 1991 bolo zničených viac ako 35 obcí. Zatiaľ čo sa indické úrady snažia zistiť, ako zachrániť ostrov, jeden jediný človek sa stará o to, aby tento ostrov nezmizol z povrchu zemského. Jeho existencia by totiž bola v skutočnosti oveľa kratšia, ak by nebolo miestneho ekologického aktivistu.

V roku 1979, kedy mal Jadav Payeng iba 16 rokov, našiel veľký počet mŕtvych hadov, ktoré zomreli v dôsledku povodní. Jadav sa rozhodol chrániť ostrov tým, že začal vysádzať stromy. Neúnavne pracuje každý deň po dobu 39 rokov a vysadil už 550 hektárov lesa, čo je väčšia plocha ako Central Park v New Yorku (340 hektárov). Tento les je teraz domovom bengálskych tigrov, nosorožcov a žije tam dokonca aj stádo viac ako 100 slonov.

Toto je hrdina Jadav, ktorý chráni nie len ostrov, ale aj živočíchov, ktorí tam prežívajú:

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj

 

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.