Hotel Cecil v Los Angeles má strašidelnú históriu, ktorá sa spája so sériovými vrahmi, nevysvetliteľnými úmrtiami a povesťami o nadprirodzených udalostiach. No existuje ešte tajomnejší hotel Crescent v Eureka Springs v Arkansase. Práve tento hotel prekonáva všetky ostatné hoteli, čo sa týka temnej histórie.

Mnohí ho totiž nazývajú najstrašidelnejším hotelom Ameriky. Našlo sa tam asi 400 záhadných nádob so zatiaľ neznámymi pozostatkami, ktoré boli zakopané v areáli. Je to tiež hotel známy ako experimentálne miesto notoricky známeho šarlatána, ktorý tvrdil, že má liek na rakovinu. Niektorí ľudia dokonca tvrdia, že tam bežne vídať duchov, čo potvrdili aj média.

Hotel kedysi slúžil bohatým turistom, ale čoskoro zmenil účel. Niekoľko desaťročí bolo z neho vzdelávacie zariadenie a budovu kúpil Norman G. Baker. Bol to bohatý chlapík a tvrdil, že dokáže liečiť rôzne choroby ako aj rakovinu, a to pomocou netradičnej medicíny, ktorú nazval Formula 5. Jeho liek sa skladal z alkoholu, kyseliny karbolovej, glycerolu, rozomletých semien melónu, kukuričného hodvábu a ďateliny. 

Baker vpichoval injekcie s týmto obsahom svojim pacientom s rakovinou. A nie je žiadnym prekvapením, že im to nijakým spôsobom nepomohlo. V roku 1940 tohto samozvaného doktora vzali do väzby za podvody a hotel zostal na istý čas bez majiteľa. Návštevníci hotela v tej dobe hovorili, že tam videli duchov. V 60. rokoch následne prevzali hotel noví majitelia.

Neskôr však aj oni odišli a budova začala chátrať. Až v roku 2019 záhradníčka Susan Beson objavila niekoľko zvláštnych nádob. Polícia rýchlo zistila, že nejde o pohrebisko ani miesto činu, a tak sa tam nasťahovali archeológovia. Zistilo sa, že vo fľašiach sa nachádza 20 tkanív a 100 ďalších fliaš, z ktorých bolo cítiť alkohol. Všetky vzorky boli odoslané do štátneho kriminálneho laboratória. Predpokladá sa však, že v areáli sú ďalšie stovky fliaš.

Okrem iného sa tam našli aj chirurgické nástroje a nádoby na vzorky, ktoré zdá sa dokazujú, že Baker v týchto priestoroch uskutočňoval nelegálne chirurgické zákroky.

Zdroj

Foto: Facebook, Twitter, Instagram

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.