Antarktída je mrazivý a extrémne ťažko zdolateľný kontinent, ktorý je nepriateľský takmer k všetkým formám života. Prežiť tam po celý rok dokážu len zvieratá, ktoré neskolia ani tamojšie náročné podmienky. No tohto jedinca z Oregonu to absolútne neodradilo. 33-ročný Colin O’Brady sa stal prvým človekom, ktorý úspešne absolvoval sólo cestu po Antarktíde. Ide o veľmi náročnú misiu, na ktorú sa dlho fyzicky pripravoval. No nakoniec sa mu tento veľký čin podaril a došiel živý a zdravý.

Foto od youtube

O’Brady precestoval 1 500 km za 54 dní a celá jeho batožina, s ktorou si musel poradiť sám, vážila až 170 kg. Stravoval sa tak, ako najlepšie v daných podmienkach vedel. Jedol zväčša sušené jedlo. Ako sa sám vyjadril, nevedel sa dočkať čerstvého jedla.

Tento dobrodruh však po tejto méte neodišiel hneď domov. Čakal na cieľovom mieste na veľmi špeciálne stretnutie. Rozhodol sa, že tam počká na svojho „kolegu“ a priateľa Louisa Rudda – Angličana, ktorý sa rozhodol dokončiť rovnakú cestu, ako Colin. Podarilo sa mu to o čosi neskôr a z tohto dôvodu zostal Colin v cieli trochu dlhšie. Chcel totiž tento úspech osláviť so svojím kamarátom. V roku 2016 sa pokúšal o rovnako extrémnu cestu britský prieskumník Henry Worsley, ktorému sa to však nikdy nepodarilo, pretože počas cesty zahynul.

Môžete si pozrieť krátke video:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.