Matka príroda má pre nás často pripravené dosť zvláštne prekvapenia a živočích zvaný tarbík s dlhými ušami je toho dokonalým príkladom. Stačí sa pozrieť na toto malé stvorenie a pochopíte prečo.

Toto rozkošné zviera má telo podobné myši, králičie uši, prasací ňufák a zadné nohy, ktoré vyzerajú ako miniatúrny model kengury. Vážne, ide o akéhosi Pokémona? Zrejme málokto z vás o tomto živočíchovi už počul. Tarbík s dlhými ušami je taký záhadný, zvláštny a tak roztomilý tvor, že sa do neho ľudia absolútne zamilovali. Je to v skutočnosti naozaj veľmi vzácny nočný hlodavec podobný myšiam. Jeho telo je dlhé približne 7 centimetrov, zatiaľ čo chvost má až dvojnásobne dlhší ako telo.

Podľa všetkého bol tarbík prvýkrát zachytený vo voľnej prírode v roku 2007 počas expedície Zoological Society of London na Gobi. Okrem iného je zaujímavé tiež to, že toto zvieratko má najväčšie uši v pomere k svojej telesnej veľkosti, a to v celej živočíšnej ríši.
Pochádza z púští južného Mongolska a severozápadnej Číny. Pretože sú to predovšetkým nočné zvieratá, tak deň trávia v podzemných norách, ktoré si sami vykopávajú. Čo sa týka ich stravovania, väčšinou konzumujú lietajúci hmyz.

View this post on Instagram

Маленькое чудо большой пустыни Гоби: длинноухий тушканчик! При общей длине тела до 9 сантиметров, уши этого уникального зверька достигают 6 сантиметров! В двух словах – самое длинноухое существо на Земле)) #wildlife #nature #animals #world #incredible #amazing #wonderful #beautiful #wildcat #ourplanetdaily #nikon #nikonrussia #follow #natgeowild #photooftheday #natgeoru #snowleopard #дикаяприрода #дикаяприродароссии #манул #дальневосточныйлеопард #амурскийтигр #рысь #сайгак #мархур #каракал

A post shared by VALERIY MALEEV (@valeriymaleev_photographer) on

Jedince sa dožívajú len okolo 2 až 3 rokov. Vďaka svojim veľkým zadným nohám podobným klokanom dokážu skákať skutočne vysoko. Predné nohy majú však pomerne malé.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.