Keď si ľudia plánujú zariaďovať svoj dom, tak schodisko je pravdepodobne jedna z posledných vecí, o ktorej výzore rozmýšľajú. Koniec koncov, je asi oveľa zaujímavejšie hrať sa s predstavou o tom, ako bude vyzerať vaša nová obývacia izba alebo spálňa, najmä so všetkými nápaditými dizajnovými návrhmi, ktoré sú dnes k dispozícii. Iránska architektka Eisa Ghasemian však nedávno ukázala, že aj schodisko môže byť jedným z hlavných prvkov dizajnu domu, ktoré je funkčné, esteticky príjemné a zároveň pútavé.

Eisa pracuje ako architektka už približne sedem rokov, ale jej pracovné skúsenosti siahajú až do obdobia, keď bola iba študentkou a odštartovala si kariéru popri škole v rôznych kanceláriách venujúcich sa architektúre. Pri rozhovore odhalila, že vždy hľadá konkrétne nápady, ktoré je možné premeniť na realitu a je fascinovaná kreatívnym aspektom svojej práce a taktiež možnosťou budovať nové veci. „Dizajn znamená vytváranie a budovanie, a to sa mi veľmi páči,“ povedala.

Pri vytváraní tohto fascinujúceho schodiska odhalila, že sa inšpirovala myšlienkou plynulosti a pohybu. „Oblúky sú symbolom pohybu a schodisko je hlavným prvkom domu, ktorý spája vnútorné priestory. Okrem toho som sa pokúšala navrhnúť schody, ktoré by boli technicky čo najdokonalejšie a zároveň krásne,“ dodala. Schodisko má kovovú vnútornú konštrukciu, ktorá drží pohromade a je úplne pokrytá drevom.

Digitálny umelec z Brazílie pridal schodisku tmavosť a výsledok je ešte zaujímavejší:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.