Ľudí vždy fascinujú mláďatká zvierat, pretože sú zväčša rozkošné. Či už ide o mačiatka alebo šteniatka, je ťažké nájsť človeka, ktorý by sa neprichytil pritom, ako sa usmeje alebo zatvári blažene pri fotografiách malých stvorení. A zatiaľ čo na internete dominujú mačky a psy, iné zvieratá taktiež dokážu občas ukradnúť pozornosť. Tentoraz sa to podarilo rozkošnému tuleňovi, ktorý upútal pozornosť všetkých.

Fotograf Johan Siggeson sa práve nachádzal na kultovej pláži Horsey v Norfolku, keď narazil na tento roztomilý „exemplár“. „Stráviť čas s tuleňami bol úžasný zážitok. Aj keď prvé dni panovalo strašné dažďové počasie sprevádzané krupobitím a vetrom,“ podrobne opísal chvíle na pláži fotograf. Našťastie sa mu podarilo vyfotografovať niekoľko krásnych a zároveň netradičných záberov. Prečo sú netradičné už ste zrejme pochopili z fotografií.

Nie je zriedkavé vidieť tulene opaľujúce sa v zimných mesiacoch na východnom pobreží Spojeného kráľovstva, ale tento malý chlapík určite ponúkol ešte niečo naviac. Tulene sa množia najmä okolo novembra až januára, kedy je aj logicky najlepší čas na ich pozorovanie. Severne od pláže Horsey sa nachádza prírodná rezervácia Blakeney Point, ktorá ponúka útočisko tuleňov obyčajných a sivých. S viac ako 3 000 mláďatami narodenými každý rok sa môže rezervácia pochváliť najväčšiu kolóniu tuleňov v Anglicku.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.