Ak máte staršiu sestru, tak zrejme viete, že nie vždy býva vzťah medzi vami ten najlepší a ukážkový. Možno sa niekedy hádate, máte medzi sebou rôzne konflikty napr. kvôli tomu, že jej ukradnete zo šatníka šaty. No napokon sú to len banálne veci, ktoré vás vzťah naoko zhoršujú. Avšak, vzťah medzi sestrami je zväčša krásny. Problémom je niekedy, že si to neuvedomujete. Teraz vám však predostrieme niekoľko dôvodov, pre ktoré budete radi, že tú staršiu sestru máte. Podľa psychológov dokáže staršia sestra zlepšiť vašu duševnú stabilitu aj celkový vývoj. Deti, ktoré vyrastajú so svojimi sestrami, sú šťastnejšie a lepšie sa dokážu prispôsobiť požiadavkám dospelých. Poďme teraz na niekoľko dôležitých výhod spojených s tým, že máte staršieho súrodenca, na ktoré netreba zabúdať. 

Znižuje vaše šance na rozvod v budúcnosti

Štúdia z Ohio State University dospela k výsledkom, ktoré preukázali, že deti, ktoré majú súrodencov, preukázali v budúcnosti nižšiu rozvodovosť. Jedným z aspektov tohto prekvapivého zistenia je to, že mať staršiu sestru z vás robí vyspelejšieho a menej závislého jedinca. Vaše skúsenosti v ranom detstve majú obrovský vplyv na následný osobnostný vývoj. Súrodenci sa skrátka musia učiť, ako riešiť konflikty, čo im veľmi pomôže v akomkoľvek vzťahu v budúcnosti.

Rodičia sú voči vám zhovievavejší

Ak si myslíte, že dospievanie bolo pre vás ťažké, verte tomu alebo nie, pre vašu staršiu sestru to bolo oveľa ťažšie. Štúdia zistila, že rodičia sú oveľa prísnejší a tvrdší na svojich prvorodených v porovnaní so zvyškom deti. Aj toto je tak dôvod, prečo môžete byť za svoju staršiu sestru vďační.

Pomáha vám s dosiahnutím cieľov

Naučí vás veľa vecí, ktoré ste ešte nezažili. Vždy budete mať spojenca a niekoho, na koho sa môžete spoľahnúť. Inšpiruje vás, aby ste boli lepší a usilovali sa o dosiahnutie svojich cieľov. Vyrastať so sestrami vás taktiež robí ambicióznejšími a nezávislejšími. Aj keď si to možno vôbec neuvedomujete, tak vaša veľká sestra má zásadný význam pre formovanie vašej osobnosti.

Foto od Brightside

Zlepšuje vaše duševné zdravie

Podľa vedcov, vyrastanie so sestrami redukuje negatívne pocity najmä v problémovom tínedžerskom veku. Je tak menej pravdepodobné, že sa budete cítiť osamelí, vinní či nemilovaní. Súrodenecká náklonnosť je v emočnom vývoji mimoriadne dôležitá a môže pomôcť potlačiť depresiu. Tiež sa zistilo, že budete láskavejšia a empatickejšia osoba.

Pomáha vám objaviť význam bezpodmienečnej lásky

Je tu vždy, aby vám kryla chrbát. Aj keď starnete, toto spojenie bude mať naďalej zásadný význam pre váš celkový blahobyt a dlhodobejšie vzťahy, ktoré nadobudnete vo svojom živote. Vždy máte v nej podporu a niekoho, s kým sa môžete porozprávať. Tento vzťah vás naučí skutočne milovať a aj to, ako lepšie komunikovať o svojich pocitov. Sestra je častokrát lepšia poslucháčka aj ako rodič.

Napokon, najdôležitejšie je, že vždy to bude najlepší priateľ, aj keď niekedy si možno k sebe hľadáte cestu ťažšie. Je to vaša rodina a pozná vás tak dôverne, ako málokto. Sestra je tá, ktorá vám povie na rovinu, čo si o vás skutočne myslí. Máte veľké šťastie, ak máte svoju „veľkú sestru“, ktorá vás miluje a milujete vy ju. Skôr či neskôr odhalíte výhody toho mať takéhoto človeka v živote.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.