Nemusíte byť ani milovníkmi kníh, aby ste ocenili niektoré jedinečné knižnice, tak pokojné a pestré miesta, kde sa združujú všetky najzaujímavejšie myšlienky na svete. Alebo s tým nesúhlasíte? Každopádne, čaro knižníc je cítiť aj z obyčajnej fotografii či videa a to vám dnes dokážeme.

Great Big Story si pripravil video svojich obľúbených a veľmi jedinečných depozitárov kníh. Od zobrazovania najrozmanitejších živočíšnych kostier prírody až po katalogizáciu najväčšej zbierky vôní na svete, existujú desiatky úžasných knižníc, ktoré vás svojim spôsobom ohromia. Video predstavuje miesta ako Kongresová knižnica (so 160 miliónmi rôznych dokumentov a artefaktov) spolu s temnejšou knižnicou, akou je knižnica vôní v Berlíne, ktorá dokumentuje tisíce konkrétnych vôní ľudí, miest a veci z celého sveta, ale aj iné.

Knihy pomáhajú čitateľom aspoň na chvíľu uniknúť z reality, no tieto knižnice vás skutočne prenesú do úplne iného sveta. Po zhliadnutí videá aj tí, ktorí ku knihám žiadny vzťah nemajú, budú musieť uznať, že tieto miesta majú svoje čaro.

Toto video sa oplatí pozrieť až do samotného konca:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.