Nedávno sa na internete objavilo video, ktoré ukazuje zdravotné riziká rozprávania bez nasadeného rúška. Niektorí totiž stále veria rôznym konšpiračným teóriám a dokonca ani neveria, že vírus existuje alebo že je nebezpečný.

Foto od youtube

Aj preto sa istý chlapík rozhodol vytvoriť video, ktoré ukazuje, o koľko bezpečnejšie je už len hovoriť s nasadeným rúškom a koľko aerosólových častíc opustí vaše ústa po vyslovení aj tých najzákladnejších slov. Chlapík to ukazuje divákov tým, že rozpráva, počíta alebo kýcha. Všetko z týchto činností opakuje bez rúška a následne s rúškom. Experiment vysvetľuje a ilustruje prečo je dôležité nosiť rúško alebo inú ochranu dýchacích ciest na verejnosti počas aktuálnej pandémie.

Video zachytáva a spomalene upravuje zábery, ktoré sú kombinované s podsvietením autorových úst, aby zaznamenal niektoré čisté zábery toho, čo uniká z úst človeka. Je ale zrejmé, že množstvo slín a častíc, ktoré vychádzajú z úst a nosných dierok človeka, je naozaj šokujúce sledovať. Nie je prekvapením, že zábery s rúškom uvoľňujú veľmi málo, ak vôbec nejaké častice. Toto je skvelý príklad toho, prečo je nevyhnutné dbať na ochranu seba a hlavne iných. Autor videa ďalej pripomína, že až 40–45% infikovaných ľudí nejaví žiadne príznaky.

Video si môžete pozrieť tu:

 

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.