Aj vás trápi citlivá pokožka, či pocit pálenia či svrbenia po holení? Stáva sa pre vás holenie akýmsi utrpením a nech robíte čokoľvek, úľavy sa vám nedostáva? Možno je načase s tým skoncovať. Nie, nebojte sa. Nenabádame vás k pestovaniu si dlhej brade či fúzov. Naopak. Na mysli máme zopár tipov, ktoré vám pomôžu pri holení citlivej pleti.

 

Keď holenie bolí

Holenie tváre je pre pánske osadenstvo tejto planéty pomerne bežná záležitosť. Dalo by sa dokonca povedať, že o akúsi rutinu, ktorú niektorí páni robia obdeň, maximále raz za pár dní. Aj napriek tomu však môže ísť o akýsi akt, ktorý je mnohým pánom nepríjemný. Nie sú to len dámy, ktoré tak často trápi práve citlivá pleť. Ak patríte do tejto skupiny, určite čítajte ďalej, možno máme pre vás skvelé riešenie, vďaka ktorému už vás viac holenie nebude bolieť.

Najviac opatrní pri holení by mali byť práve muži, ktorých trápi citlivá pokožka, akné či rôzne druhy ekzémov či kožných alergií. Problém môžu spôsobovať aj vzrastajúce chĺpky, ktoré rastú opačným smerom.

 

Základom je kvalitná žiletka

Áno, pre mnohých žiadne prekvapenie, ale je to tak. Dokonalé výsledky môžete dosiahnuť za predpokladu, ak doma vlastníte holiaci strojček s kvalitnou čepeľou. V prípade, že vaša pokožka je naozaj citlivá, snažte sa ju vymieňať čo najčastejšie, ideálne maximálne po treťom použití. V prípade citlivej pokožky sa tiež vyhnite elektrickému holiacemu strojčeku.

 

Náš tip: Mimoriadne obľúbená značka produktov na holenie je práve . Na ich  nedajú dopustiť nielen páni, ale aj dámy po celom svete.

 

Správna technika

Alfou a omegou každého holenia je nepochybne aj správna technika. Tvár si preto vždy hoľte pomaly a čo najprecíznejšie. Vyvíjajte pritom jemný tlak a nikdy chĺpky nehoľte v protismere ich rastu.

 

Zabudnite na produkty s obsahom alkoholu

Pozor by ste si samozrejme mali dávať aj na kozmetiku, ktorú si na tvár aplikujete. Vyhnúť by ste sa mali práve agresívnym produktom, ktoré majú vo svojom obsahu alkohol – ten dokáže pleť ešte viac vysušiť. Pri výbere preto určite siahajte po produktoch, ktoré sú určené pre citlivú pleť a uvidíte, že vaša pokožka to ocení.

 

Hydratovať, hydratovať a ešte raz hydratovať

Dôležitá pritom nie je len kozmetika, ktorú aplikujete na tvár pred samotným holením, ale aj tá, ktorú aplikujete po ňom. Vhodné sú pritom najmä masky či balzamy, ktorými si potriete tvár tesne po holení, dôsledkom čoho zabránite jej vysušovaniu.

Pozor si dajte aj v prípade, že bezprostredne po holení, chcete vykročiť do slnkom zaliateho dňa. Ostré slnečné lúče vedia byť totiž poriadne agresívne. Vaša pokožka by sa mohla ešte viac vysušiť a podráždiť. Nebojte sa, aj v tomto prípade existuje jednoduché riešenie. Stačí, ak si pred pobytom na slniečku nanesiete na tvár krém s ochranným faktorom a máte vyhraté.

 

Ako zabrániť vzrastajúcim chĺpkom

Aj na taký problém, akým sú vzrastajúce chĺpky, existuje isté riešenie. Zabrániť tomu môžete pomerne jednoducho, a síce obyčajným pílingom, ktorý aplikujte aspoň dvakrát za týždeň. Tento píling si aplikujte pred holením, nikdy nie po.

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.