Poznáte ten pocit, keď si večer ľahnete do postele a zrazu si spomeniete na ten trapas, ktorý sa vám podarilo urobiť pred piatimi rokmi? Možno si hovoríte, že je to to najhoršie, čo sa vám mohlo stať, my vás však radi vyvedieme z omylu. Toto je 10 najtrápnejších situácií na pohovoroch.

1. Socha

Pohovor sa konal cez videohovor. Šlo o veľkú spoločnosť. Počítač mi položil otázky a nahral moje odpovede, ktoré poslal vedeniu firmy. Na odpoveď som mal 30 sekúnd, ani o sekundu viac. Pri jednej z otázok mi už došli odpovede tak som tam len tak nehybne stál 15 sekúnd bez žmurknutia, aby si mysleli, že sa zaseklo video.
Pravdepodobne preto ma nezobrali.

Osama Shukir Muhammed Amin FRCP / Wikimedia Commons

2. Vážna tvár

Pani, ktorá viedla pohovor, na pozíciu asistentky v časopise sa ma opýtala, čo je moja najslabšia stránka. Ja som úplne seriózne odpovedala: “Neviem cvičiť s hula hop.”

3. Nekalosti

Bola som mladá a jediné pančuchy, ktoré som mala, boli tie, čo sa pripevňujú na podväzky. Ako sme ja a vedúca pohovoru vošli do jej kancelárie, cítila som, ako sa pančucha odopla od podväzku. Keď som si sadla oproti nej, odopla sa aj druhá. Vedela som, že keď sa postavím, pančuchy mi spadnú. Celý pohovor som mala ruky pod sukňou snažiac sa pripnúť ich naspäť. Tá pani si pravdepodobne myslela, že tam robím nekalosti.

4. Záhradná stolička

Raz sa ma opýtali, aký nábytok by som bola, a namiesto toho, aby som nad tým porozmýšľala, som impulzívne vykríkla: “Záhradná stolička, pretože som ľahká a lacná.” Hneď som to, samozrejme, oľutovala.

5. Zemiaky

Jedného dňa som si varila obed a zrazu mi zavolali. Totálne som spanikárila, vybehla von, pretože dnu brechali psy, a zistila som, že som sa vymkla s nožom a zemiakom v ruke. Keď mi začali diktovať telefónne číslo, povedala som: “Trošku pomalšie, píšem si číslo na zemiak.” Neskôr na pohovore som nechtiac zahrešila. Dôležité je, že som napriek všetkému prácu dostala.

6. Pretvárka

Tvárila som sa, že som si kýchla, pretože som chcela získať viac času na rozmýšľanie. Bolo to také očividné, že jeden z nich sa začal smiať.

7. Slintoš

Tak rýchlo som rozprával, že som si neuvedomil, ako veľmi som opľul stôl.

8. Zelená spodná bielizeň

Šla som na pohovor na post sekretárky. Keď som prišla, zaviedli ma do zasadacej miestnosti, aby som sa posadila. Ako som si sadala, cítila som, že mi zips vzadu na sukni celý praskol. Takže som celý pohovor premýšľala, ako odtiaľ odísť bez toho, aby sa mi dvaja ľudia pozerali na takmer holý zadok. Najlepšie na tom celom bolo, že som mala žiarivo zelenú spodnú bielizeň.
Keď sa pohovor skončil a konečne sa vybrali do vestibulu, myslela som, že budem môcť ísť domov, no oni zastali a počkali, kým prídem k nim. Tak som sa vystrela a išla za nimi, zatiaľ čo polovica firmy hľadela na môj zadok.
Už sa viac neozvali.

Geneva Vanderzeil, A Pair & A Spare / Flickr

9. Plačko

Nič nie je lepšie než rozplakať sa, keď vám položia otázku, čo sú vaše slabé stránky.

10. Dobby je voľný

Pred pohovorom som si rýchlo odskočil na záchod. Neskôr som zistil, že som celý pohovor sedel s rozopnutým zipsom.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.