Počas prebiehajúcej globálnej pandémie sa rúška stali súčasťou nášho každodenného života, a to už pár mesiacov. Niektorí ľudia sa však touto situáciou inšpirovali a začali vymýšľať zaujímavé projekty.

Takým mužom je aj Steffen Kraft (tiež známy ako ICONEO), ktorý sa rozhodol integrovať rúška do svojich ilustrácií. Niektoré z týchto ilustrácií sú nakreslené okolo rúška, zatiaľ čo iné sú dotvorené len digitálne. Niektoré ilustrácie zároveň upozorňujú na dôležité problémy, no iné zas len jednoducho šteklia fantáziu divákov. „Počas karantény bolo ťažké pracovať. Mal som veľa práce, ale cítil som sa ochrnutý. Optimizmus som však nestrácal. Jediné, čo som mohol urobiť, bolo tvoriť umenie s motívom korony. Mal som mnoho nápadov týkajúcich sa pandémie,“ povedal umelec.

A ako sa tomuto Nemcovi podarilo s celou situáciou vysporiadať aj prostredníctvom týchto kresieb, už uvidíte sami na ilustráciách. Sú to veľmi trefné diela.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.