Ak sa cítite, akoby ste cestovali do minulosti zakaždým, keď otvoríte Instagram alebo idete nakupovať, nie ste sami. Módne trendy sa síce po istom čase stratia, no takmer vždy sa vrátia späť. Tu je niekoľko dôkazov.

1. Voľné nohavice

Zdroj: Brightside

V 90. rokoch bolo všetko veľké a voľné, vrátane nohavíc. Na fotografii môžete vidieť Kim Kardashian v puberte – má na sebe pohodlné voľné nohavice. O 30 rokov neskôr sa trend vrátil a dôkazom je aj fotografia Hailey Bieber.

2. Farebné slnečné okuliare

Zdroj: Brightside

Prvýkrát prišli do módy okolo 60. – 70. rokov. Spomeňme si na ikonického Eltona Johna. O 20 rokov neskôr prevzali tento trend osobnosti ako Justin Timberlake, ktorý bol v tom čase súčasťou skupiny NSYNC. Na chuť im prišli aj dnešné celebrity.

3. Overaly

Zdroj: Brightside

Denimové overaly si užívali svoju chvíľu slávy najmä v 90. rokoch. V roku 2016 si ho obliekla aj Ariana Grande.

4. Veľké tričká

Zdroj: Brightside

Už sa nenosia len do postele. Trend z 90. rokov je späť a okrem nádherných motívov ponúka to, čo ocení snáď každý – pohodlie a univerzálnosť.

5. Kardigány

Zdroj: Brightside

Vedeli ste, že boli pomenované po grófovi z Cardiganu, Jamesovi Thomasovi Brudenellovi? Tento praktický svetrík bol po prvý raz oblečený niekedy v 19. storočí, aby udržal vojakov v teple. Odvtedy si ho obľúbili aj mimo armády a stal sa bežnou súčasťou šatníkov.

6. Ľadvinky

Zdroj: Brightside

Aj keď sa môže zdať, že sa tento trend vracia z 80. alebo 90. rokov, pravda je taká, že tu bol oveľa skôr. Nosil ho už turista známy ako “ľadový muž Otzi” pred vyše 5 000 rokmi.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.